5 עזרים בבית שכל כבד שמיעה צריך

5 עזרים בבית שכל כבד שמיעה צריך

אדם אשר סובל מירידה משמעותית בשמיעה, נעזר לרוב במכשיר שמיעה שמטרתו היא לשפר את תפקדו השמיעתי היומיומי לאין שיעור.  יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת שלא פעם, על אף שלאדם יש מכשיר שמיעה, חשוב מאוד שהוא יארגן את ביתו בצורה הטובה ביותר, על מנת לחיות בו בצורה נוחה וקלה.  כיום ניתן למצוא עזרים רפואיים שונים הרלוונטיים עבור כבדי שמיעה בביתם ועל כן, חשוב מאוד שכל לקוי שמיעה יבחן את העזרים השונים המוצעים כיום ללקויי שמיעה ויבחר מהם את המתאימים ביותר לצרכי.

אביזרי עזר שכל כבד שמיעה צריך בביתו

ישנם כאמור כיום אביזרים שונים שמטרתם היא לסייע לכבדי שמיעה. העזרים הללו מסייעים לכל לקטי שמיה להתגבר על תנאים אקוסטיים קשים, על מרחק מדובר ועוד. כמובן שיש להתאים את האביזרים בצורה הטובה ביותר לכל לקוי שמיעה בהתאם לרמת הירידה השמיעה שלהם ובהתאם לאורך חייהם. אביזרים שבהחלט כדאי כיום לבחור בהם עבור בית שבו מתגורר לקוי שמיעה הם:

  1. מערכות להגברת טלוויזיה ולקישוריות שמע- בוודאי שכל לקוי שמיעה מעוניין לצפות בטלוויזיה בביתו. כיום, באמצעות מערכות שונות שמותאמות ללקויי שמיעה ניתן לספק לכל לקוי שמיעה חווית צפייה איכותית וטובה יותר בביתו
  2. מגברים אישיים-מדובר על מגברים המשמשים לשימוש אישי של לקוי השמיעה כאשר הוא מצוי בביתו ומעוניין לשמוע דברים שונים בצורה חדה יותר.
  3. פעמון מיוחד לדלת- כיום ניתן למצוא פעמונים מיוחדים לדלת המותאמים ללקויי שמיעה. פעמונים מעין אלה יכולים לסייע לכל לקוי שמיעה כאשר אדם כלשהו מצלצל בדלת ביתו, לשמוע זאת ולגשת לדלת.
  4.  שעונים מעוררים- כיום ישנם לא מעט שעונים מעוררים המותאמים ללקויי שמיעה באופן ספציפי, על מנת שהם יעירו אותם בעת הצורך.
  5. טלפון מיוחד- ניתן למצוא כיום טלפונים מיוחדים ללקויי שמיעה בהם הם יכולים לשמוע בצורה טובה יותר כל אדם שיוצר עימם קשר.

> בדקו גם אוזניות טלוויזיה מיוחדות עבור מבוגרים

כתוב/כתבי תגובה