5 דרכים למניעת הריון

5 דרכים למניעת הריון

  1. גלולות משולבות – יש בנמצא מספר סוגים של גלולות משולבות. גלולות חד שלביות, שמורכבות מכמות דומה של הורמונים בכל גלולה, יש ליטול במהלך עשרים ואחד יום. בתום  הפסקה בת שבעה ימים,  יש להתחיל את חבילה חדשה.  גלולות דו שלביות ותלת שלביות מורכבות מכמות אחרת של הורמונים בכל גלולה, וצריך ליטול אותן במהלך עשרים ואחד יום כאמור בסדר ספציפי, כאשר ברגע שגומרים את החפיסה, קיימת הפסקה בת שבעה ימים.
  2. גלולות מיני – גלולת הפרוגסטרון – הינן מעבות את רירית צוואר הרחם, ובשל זאת הזרע לא מסוגל להתחבר לביצית והביצית לא עשויה להתחבר לרחם. במצבים ספציפיים, גלולת המיני עשויה אף למנוע ביוץ. גלולת המיני לא אפקטיבית באותו אופן כפי הגלולה המשולבת.
  3. מדבקה מלעורית – המדבקה המלעורית הינה מדבקה זעירה, אשר מורכבת מן אסטרוגן ופרוגסטרון. המדבקה משחררת דרך העור מידה קבועה של הורמונים ומונעת ביוץ (קראו על אמצעי מניעה ללא הורמונים באתר SAFEVCF). את המדבקה ההתחלתית מדביקים ביום הראשון של קבלת המחזור החודשי. צריך לשים אותה על גבי עור בלי שיעור, נקי, יבש. כמו לדוגמה, על הבטן, היד, הישבן. לא להדביק את המדבקה על עור מגורה, שדיים, על פצע. יש להחליף את המדבקה מדי שבוע, במהלך שלושה שבועות ובכל פעם להדביק אותה במקום שונה בגוף שלכן. בשבוע הרביעי, שבו לא מדביקים את המדבקה, תגיע אליכם בשעה טובה הווסת.
  4. טבעת נרתיקית – הטבעת הנרתיקית ההורמונלית למניעת הריון מהווה אלטרנטיבה לגלולה ההורמונלית. מדובר בהתקן אלסטי, עגול וקטן, אשר מורכב מן פרוגסטרון ואסטרוגן, שמשתחררים במינון מועט ונמשך כל יום, במהלך עשרים ואחד ימים של עשיית שימוש. אתן עשויות להחדיר את הטבעת בעצמכן.  במידה ולא עשיתן שימוש באמצעי מניעה הורמונליים בטרם זאת, עליכם להכניס את הטבעת בין היום הראשון ליום החמישי של המחזור החודשי.
  5. שתל הורמונלי – השתל ההורמונלי הינו גליל קומפקטי ואלסטי, המושתל מתחת לעור, בחלק הפנימי של הזרוע העליונה. הגליל הזה משחרר כמויות מועטות של פרוגסטרון, המעבה את רירית צוואר הרחם, וכפועל יוצא הזרע אינו עשוי להתחבר לביצית, והביצית לא עשויה להתחבר לרחם.

הכירו אמצעי מניעה לא הורמונים באתר VCF

כתוב/כתבי תגובה