הסרת צלקות אקנה, זה פשוט עובד

צלקות אקנה יכולות להיות כאב אמיתי להתמודד איתו. לעתים קרובות הם מכוערים וקשה להסירם. עם התקדמות הטכנולוגיה, יש כיום הרבה דרכים להסיר צלקות אקנה שאינן דורשות ממך להיכנס מתחת לסכין. יש עכשיו טיפולי לייזר, פילינג כימי ואפילו חומרי מילוי לעור. קלי טייטום דנה בדרכים השונות להיפטר מצלקות אקנה. אז אם אתם סובלים מאקנה או חשש לאקנה המשיכו לקרוא.

ישנן מספר דרכים שונות להסיר צלקות אקנה:

דרך אחת היא באמצעות טיפול לייזר המשתמש באנרגיית אור לפירוק רקמת הצלקת והפחתת דלקת בעור. דרך נוספת היא באמצעות פילינג כימי העושה שימוש בחומצות ואנזימים על פני העור, אשר מסיר תאי עור מתים ומסייע בייצור קולגן. פילינג כימי לרוב בטוח יותר מטיפולי לייזר מכיוון שהם לא הורסים רקמות בריאות או גורם לתופעות לוואי כלשהן. עם זאת, לפילינג כימי יש גם חסרונות – הם יכולים לגרום לאדמומיות ונפיחות עד 3-4 ימים לאחר הטיפול, ולכן חשוב לא רק לעשות מחקר אלא להתייעץ עם הרופא שלך לפני שמתחילים עם כל סוג של פילינג כימי.

מדוע חשוב להסיר אקנה ומה ניתן לעשות?

צלקות אקנה הן תופעת לוואי של אקנה, הפרעה הגורמת לעור להיות דלקתי ולייצר עודף חלב. הם יכולים להופיע בכל חלק של הגוף, אבל הם נפוצים ביותר על הפנים, הצוואר והגב. הסרת צלקות אקנה היא אחד ההליכים החשובים ביותר שרופאי עור מציעים למטופליהם. זהו טיפול יעיל לצלקות אקנה מכיוון שהוא מסיר רקמת צלקת עודפת ומסייע בשיפור מרקם העור ומראהו. השימוש בלייזרים בהליך זה קיים מאז שנות ה-80. זוהי שיטה יעילה מכיוון שהיא מספקת גלי אור באנרגיה גבוהה המפרקת את השכבה העליונה של תאי העור מבלי לפגוע במבני הרקמה הבסיסית.