איך לבחור מכון גמילה מאלכוהול?

בחירת מרכז גמילה מאלכוהול היא החלטה לא פשוטה, במיוחד כשיש כל כך הרבה לבחירה. השלב הראשון בבחירת מרכז גמילה מסמים ואלכוהול הוא לברר איזה סוג שיקום אתה רוצה. אנשים מסוימים עשויים לרצות תוכנית טיפולים למגורים, בעוד שאחרים עשויים לרצות להשתתף בפגישות חוץ. ברגע שאתה יודע את סוג המתקן שאתה רוצה, השלב הבא הוא להחליט אם אתה יכול להרשות זאת לעצמך ואם זה יתאים לצרכים הספציפיים שלך.

כמה מהגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כוללים:

– מיקום המתקן,

– משך הטיפול,

– סוג הטיפול המוצע, וכן

– כמה זה עולה.

על מה עוד חשוב לשים דגש בבחירת מרכז גמילה כמו מרכז גמילה מסמים רנסאנס ויקטוריה? בחירת מרכז גמילה מאלכוהול יכולה להיות משימה לא פשוטה. ישנם גורמים רבים שמשפיעים על ההחלטה, כגון עלות, מיקום ונגישות. עם זאת, ישנם גורמים חשובים נוספים שאין להתעלם מהם בתהליך הבחירה של מרכז גמילה מאלכוהול. אלו כוללים: 

1) אפשרויות טיפול: יש לקחת בחשבון את אפשרויות הטיפול המוצעות במרכזי הגמילה בעת בחירת אחת. לאפשרויות טיפול שונות יהיו השפעות שונות על ההחלמה והשיקום מהתמכרות. 

2) איוש: יש לשקול גם את איוש הגמילה לפני שמקבלים החלטה להגיע לשם או לא כי תהיה לכך השפעה על איכות הטיפול הניתן למטופלים. 

3) אמינות: חשוב לשקול עד כמה גמילה מסויימת אמינה מבחינת השירותים שלהם, כי אם הם מקיימים את מה שהם מבטיחים אז הם אמינים מספיק כדי שתוכל להפקיד את יקירך אצלם בזמן טיפול. 

4) כניסה חוזרת: כניסה חוזרת לחברה לאחר טיפול היא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון גם כן. יש לקחת בחשבון את סוג הכניסה החוזרת שתהיה לאדם לחייו לאחר הטיפול בבחירת מרכז גמילה מאלכוהול. 

5) שירותים מיוחדים: מרכזי גמילה מאלכוהול רבים מציעים שירותים מיוחדים כגון טיפול בניקוי רעלים, על מנת לעזור לאדם להתאושש ולעמוד על רגליו. זה יכול להיות מועיל לאנשים שזקוקים לשירותים אלה מכיוון שהם עשויים שלא למצוא אותם במקומות אחרים.