שליטה בכעסים: האם באמת ניתן להצליח לשלוט בכעס בזמן התקף?

שליטה בכעסים: האם באמת ניתן להצליח לשלוט בכעס בזמן התקף?

לא מעט אנשים מתקשים מקום לשלוט ולהתמודד עם כעסים שונים. זה משפיע עליהם, הן בהיבט האישי, המשפחתי והמקצועי. לכן חשוב לדעת כיצד לשלוט על הכעס לפני שהוא יגרום לנו לפעול בצורה לא נכונה.

לא לתת לכעס לנצח

אין ספק שכעס הוא אחד התחושות, המוטיבים שיכולים להשפיע על ההתנהגות שלנו, הוא אחד האלמנטים העיקריים שיכולים לשנות את ההתנהגות שלנו בצורה כזו או אחרת ולגרום לנו לבצע דברים שאנחנו לא בהכרח רוצים, לא בהכרח מתכוונים ולא פעם מתחרטים עליהם רגע אחרי שאנחנו עושים אותם.  במאמר של חיבורים אנחנו יכולים ללמוד כיצד לא להגיע למצב כזה. כלומר, כיצד להתמודד עם הכעס ולשלוט בו. זה לא פשוט, בוודאי עבור אנשים שלא התנסו בכך, אנשים שמיטבם נוהגים לכעוס ולבטא את הכעס שלהם. העולם הרי מתחלק בין אנשים שמבטאים את הכעס בצורות שונות, לעיתים בצורות תוקפניות מאוד, בין אם זה באופן מילולי או באופן פיזי, לבין אנשים שיודעים לשלוט בכעס, לנתב אותו למקומות אחרים, יותר חיוביים.

לפני שנסביר כיצד ניתן לשלוט בכעס, חשוב לומר, כעס זו תגובה טבעית, אנושית, יש שיאמרו שהיא אפילו הכרחית וחשובה לביטוי של רגשות. אך זה לא אומר שאנחנו צריכים לתת לו לשלוט עלינו ולאפשר לו לצאת החוצה בדרכים קיצוניות שיפגעו בנו או בסביבה.

כיצד משתלטים על כעס?

ישנן כמה שיטות בשביל לטפל בכעס, לשלוט עליו ולא לאפשר לו לשלוט עלינו.

רגיעה

אנחנו יכולים ללמוד שיטות שונות כיצד להירגע. השיטה הידועה ביותר היא, ברגע שאנחנו כועסים לספור עד עשר או עד מאה ופשוט להירגע, אחרים בוחרים לעמוד מול קיר ולהתבונן עליו, יש מי שבוחר פשוט לצאת מהמקום בו הוא נמצא לעשות סיבוב ולחזור רגוע יותר.

הומור

זו שיטה שתמיד עוזרת, בכל מצב בו אנחנו נמצאים, הומור יכול לשחרר אותנו, לגרום לנו להרגיש נינוחים ורגועים יותר.

פסיכולוגיה

מי שמוצא את עצמו כועס לעיתים תכופות, יכול פשוט לפנות לטיפול ולברר למה זה, מה גורם לכך, וכיצד מנטרלים את הגורם לכעס.

כתוב/כתבי תגובה