על אכילה קשובה והיתרונות שלה

על אכילה קשובה והיתרונות שלה

תשומת לב לחווית הרגע של האכילה, יכולה לעזור לכם לשפר את הדיאטה שלכם, לנהל את התשוקה לאוכל ואפילו לרדת במשקל. במאמר זה נסביר מעט על החשיבות שיש לאכילה קשובה ועל היתרונות בריאותיים שבה.

אכילה קשובה 

אכילה קשובה היא לא להיות מושלם, לאכול תמיד את הדברים הנכונים, או לא לאפשר לעצמך לאכול שוב בדרכים. 

אין זה קשור לקביעת כללים מחמירים כמו; כמה קלוריות אתם יכולים לאכול או אילו מזונות אתם צריכים לכלול או להימנע מהתזונה שלכם. 

במקום זאת, זה למקד את כל החושים שלכם להיות נוכח בזמן שאתה קונים, מבשלים, מגישים אוכל ואוכלים את האוכל שלכם. 

אמנם תשומת הלב אינה מתאימה לכולם, אך אנשים רבים מגלים שעל ידי אכילה כזו, אפילו לכמה ארוחות בשבוע בלבד, אתם יכולים לגרום לגוף שלכם להתכוונן למזון המיוחד שלו. 

למה זה עוזר? 

זה יכול לעזור לכם להימנע מאכילת יתר (הפרעת אכילהולהקל על שינוי הרגלי התזונה שלכם לטובה וליהנות מהרווחה הנפשית והפיזית המשופרת שמגיעה עם תזונה בריאה יותר. 

שמירה על כללים אלה, יעזור לכם לשמור על הגוף ועל ההרגלים שלכם בצורה טובה יותר, וכך למנוע ממנו מחלות קשות של עיקול ומיצי קיבה לא בריאים.

על אכילה קשובה והיתרונות שלה 

אכילה קשובה היא שמירה על מודעות ברגע שאתם מכניסים לגופכם אוכל ושתיה. זה עוזר לכם להתבונן במקום לשפוט כיצד המזון גורם לכם להרגיש עם עצמכם ואת האותות שגופכם שולח על הטעם שיש במה שאתם אוכלים.

אכילה קשובה מחייבת אותכם פשוט להכיר ולקבל את התחושות והמחשבות הגופניות שאתם צופים להם – זה יכול להתרחב לתהליך של קנייה, הכנה והגשת האוכל שלכם, כמו גם צריכתו.

כתוב/כתבי תגובה