צעצועי התפתחות לתינוקות

צעצועי התפתחות הם דבר חשוב ביותר להתפתחות של כל תינוק. כל הורה יודע שמעבר לעובדה שצעצועי התפתחות מעניקים לתינוק את האפשרות להנות ממשחק בהם, מהתבוננות בהם ועוד, הרי שהם יכולים לסייע לכל תינוק הן בהתפתחות המוטורית שלו והן בהתפתחות הקוגנטיבית. אם אתם תוהים איזה צעצועי התפתחות כדאי לרכוש עבור התינוק שלכם, חשוב שתדעו כי הדבר משתנה בהתאם לגיל ועל כן, חשוב שתבררו בכל חנות שבה תבחרו לרכוש את הצעצועים איזה צעצועי התפתחות תואמי גיל. במאמר הבא תקבלו רעיונות לכמה צעצועי התפתחות שלא כדאי לכם לוותר עליהם עבור התינוק שלכם.

איזה צעצועי התפתחות כדאי לרכוש עבור תינוקות?

הנה כמה צעצועים שבהחלט כדאי לרכוש עבור תינוק:

החל מגיל חודש, התינוק זקוק לזמן על הבטן. כלומר, יש להשכיב אותו על הבטן פרק זמן כלשהו ביממה על מנת שהוא ילמד להרים את ראשו ויחזק את חגורת הכתפיים. בשלב זה התינוק מתחיל לגלות עניין באובייקטים שונים ועל כן, ספר תמונות מעניין ומוזיקלי או אוניברסיטה שבהם משכיבים את התינוק יכולים להיות הטובים ביותר עבור התינוק שלכם.

צעצוע התפתחות נוסף שכדאי לרכוש הוא רעשנים מסוגים שונים. החל מהשלב שבו התינוק מתחיל לאחוז צעצועים, רעשנים הם הדרך הטובה ביותר לגרות את החושים השונים שלו.

צעצוע נוסף הוא טרמפולינה. התינוק לומד לאחוז את הצעצועים בקשת של הטרמפולינה בידיים שלו ולשחק בהם. רצוי כמובן שהטרמפולינה וקשת הצעצועים בה יהיו בולטים ובעלי נוכחות.

החל מגיל שנה צעצועים התפתחותיים שיכולים להתאים לתינוק הם: ראשית כל, קוביות צבעוניות שאיתם הפעוט לומד לבנות מגדל.

משחק התפתחותי נוסף חשוב לגיל שנה הוא טבעות שניתן להשחיל על קונוס. מדובר על משחק איכותי שיכול לפתח תיאום קשר יד עין של התינוק וכן את הפן המוטורי.אפשר כמובן גם לרכוש אופני איזון שילמדו אותו להיות יציב ויפתחו את שריריו וכישוריו המוטוריים