כאבי גב – תבדקו טיפול ראוי

כאבי גב הם הגורם השכיח ביותר לנכות בעולם. זה יכול להיגרם על ידי גורמים רבים ושונים, כולל מתיחת שרירים, חוסר פעילות גופנית, יציבה לקויה או מתח. הסוג הנפוץ ביותר של כאבי גב הוא כאבי מותניים (גב תחתון). זה נגרם לרוב על ידי פריצת דיסק או דיסקים ניווניים. הסוג השני בשכיחותו הוא כאבי חזה (גב עליון). זה יכול להיגרם על ידי פציעה בעמוד השדרה או התכווצויות שרירים.

חשוב לאבחן את מקור הכאב

כאבי גב הם מצב שכיח הנגרם על ידי דחיסה של עצבים בעמוד השדרה. חשוב לדעת שכאבי גב יכולים להיות חריפים או כרוניים. יש לטפל בכאבי גב חריפים בהקדם האפשרי מכיוון שיש להם סיכוי גבוה יותר להפוך לכרוני.

הסיבה השכיחה ביותר לכאבי גב חריפים היא התכווצויות שרירים, שלעיתים קרובות מופעלות על ידי פציעה, מחלה או הרמת חפצים כבדים. כאבי גב כרוניים יכולים להיגרם ממספר דברים שונים: מחלת דיסק ניוונית, דלקת פרקים, היצרות בעמוד השדרה וסיאטיקה.

לא צריך להמשיך לסבול מכאבים

הגב הוא מבנה מורכב ועדין. הוא מורכב מעצמות רבות, שרירים, רצועות ועצבים. כאבי גב יכולים להיגרם כתוצאה ממתח שרירים או פציעה בגב. זה יכול לקרות כאשר השרירים אינם חזקים מספיק כדי לתמוך בעמוד השדרה ובחלקים אחרים של הגוף.

כאבי גב עשויים להיגרם גם מהחלקת דיסק או פריצת דיסק בעמוד השדרה. אלו הם מצבים שכיחים הגורמים לכאבי גב חזקים. אם אתם רוצים להקל על עצמכם את הכאבים, זה יהיה חשוב שתפנו בהקדם לטיפול ראוי שיוכל לעזור לכם ולהוביל לכך שתוכלו לתפקד כבשגרה. אין ספק שזה משהו שיהיה כדאי לכם לשים עליו דגש מרכזי מבחינתכם ולוודא שאתם עושים את הצעד הדרוש.

לתיאום ייעוץ פנו אל מרפאת כאב אביהו >>>