חטיפי BCAA – תוספת מצוינת לאימון

התחלתם לא מזמן לפתח את התחביב שלכם לרכיבה על אופניים והתחלתם לצאת לרכיבות קבוצתיות ארוכות? וודאי הצטיידתם לשם כך במגוון ציוד ואביזרים הכרחיים לרכיבה מוצלחת, בטוחה וחלקה. נוסף לאקססוריז ואביזרים ייעודיים לרכיבה על אופניים, כדאי שתרכשו לעצמכם כמה חטיפי אנרגיה איכותיים שישמרו עליכם חיוניים ונמרצים לדיווש קשה וממושך.

בעולם הכושר של היום ניתן למצוא אינספור מוצרים ותוספי תזונה ייעודיים לספורטאים מתחילים ומקצועיים, ביניהם גם חטיפי BCAA שהפכו להיות יותר ויותר פופולריים בזכות התרומה הגבוהה שלהם לאימון. כדי להבין מהם חטיפים אלו ולמה כדאי גם לכם לצרוך אותם לפני או במהלך האימון, ריכזנו במאמר הנוכחי את כל הפרטים שכדאי לדעת בנושא.

מהו BCAA?

BCAA הן חומצות אמינו חיוניות לגוף, כאשר ידוע כי חומצות אמינו חשובות לצורך בניית החלבון בגוף. במקרה של BCAA (Branched-chain amino acid), מדובר על חומצות אמינו מסועפות המחוברות יחד שלא ניתן להפרידן. חומצות אלו חיוניות לצרכי אימון כיוון שהן היחידות שעוברות מטבוליזם בתוך רקמת השריר, ולא בכבד כמו כל שאר חומצות האמינו.

חטיפי BCAA – מה היתרונות שלהם?

ניתן לצרוך את חומצות האמינו מסוג BCAA במזונות עשירים בחלבון כמו ביצים, מוצרי חלב, עופות ודגים אך אם נמצאים במהלך אימון מזונות אלו פחות זמינים – ולכן הפתרון הזמין והנוח ביותר הוא לצרוך את חומצות האמינו באמצעות חטיפי BCAA.

לכן כשנמצאים באימון בחדר כושר, פארקים, מכוני אירובי, בריכות, קאנטרי או במקרה שלכם בחוץ במהלך רכיבה על אופניים, ניתן להעלות את רמת האנרגיה והכוח בשרירים באמצעות אכילת חטיפי BCAA.

היכן ניתן לרכוש חטיפי BCAA?

יש להבדיל בין חטיפי אנרגיה רגילים לבין חטיפים המכילים את חומצות האמינו מסוג BCAA, ולכן מומלץ לרכוש חטיפים אלו בחנויות ייעודיות למוצרים ותוספי תזונה לספורטאים.קנו אבקות חלבון >>>