טיפול CBT לחרדות

טיפול CBT לחרדות

טיפול CBT בנושא החרדות, מתבצע בגישה טיפולית מסקרנת ושונה ולכן אפשר לראות שבחלק גדל מהטיפולים נוצרת הצלחה עם הזמן.

טיפול CBT לחרדות

בסיס ההתנהלות מול המטופל, הוא בטיפול בסימפטומים אשר מובילים להתקפי החרדה שלו. ההימצאות בהתקפים הללו יוצרת אורח חיים בעייתי, כיוון שאיכות החיים שלו נפגעת והוא מצוי כל כולו בהתקף ואינו רואה דבר ממה שקורה סביבו.

המטופל בהדרכת המטפל מתמודד עם שאלות לגבי המצבים שמהם הוא משתדל להימנע, עקב החשש שהדבר יוביל להתקפי חרדה. הדבר מלווה בדרך כלל בתחושות שונות בגוף אשר מעוררות רתיעה להגיע למקומות או למצבים מסוימים.

כאשר המטפל מגיע לרבדים העמוקים, הוא נחשף לבעיות המהותיות שבעקבותיהן נוצרים המצבים הללו. בשיטת הטיפול CBT לחרדות, החשיבה היא לעצור את ההימנעויות הללו על ידי מתן הסברים ואפשרויות אחרות למטופל כדי שלא יירתע מהסיטואציות הללו כיוון שהן לא חייבות להוביל אותו למצבי חרדה.

למדו עוד על טיפול בחרדה באתר של מעיין ביטון

שינויים בדפוסי החשיבה של המטופל 

כשעולים על הנקודות שיוצרות אצל המטופל פחדים, יוצרים מצבים חדשים במטרה להזיז את הפחדים הללו כדי שהם לא ישפיעו על ההתנהגות של המטופל ושלא יגררו אותו לשקיעה בחרדות.

הבסיס הוא שינוי דפוסי החשיבה שלו כיוון שבמקרים רבים הפרשנות הלא נכונה והלא הגיונית, היא זו שגוררת אותו למצבי החרדה. הדבר מתבצע על ידי טיפול חוויתי המשולב ברגשות והתווית דרכים חדשים המבוססות על חשיבה והסקת מסקנות רוחביות. זאת להבדיל מכיווני חשיבה ממוקדים שהיו עד עתה ולא הבדילו בין סימפטומים של פאניקה לדוגמה, מול סימפטומים של בעיה גופנית, עקב פרשנות שגויה.

טיפול CBT בחרדות (טיפול התנהגותי קוגניטיבי עם מעיין ביטוןנותן למטופל באופן מדורג וסיסטמטי כלי עבודה בסיסיים וחשובים ביותר לחיים איכותיים יותר, ללא מצבי הימנעות שהפחידו אותו.

 

 

כתוב/כתבי תגובה