כירופרקטיקה

כירופרקטיקה, היא מקצוע בתחום הבריאות המורשה, המדגיש את יכולתו של הגוף לרפא את עצמו. הטיפול כולל, בדרך כלל, טיפול ידני, לרוב כולל מניפולציה בעמוד השדרה. ניתן להשתמש גם בצורות טיפול אחרות, כגון פעילות גופנית וייעוץ תזונתי.

כירופרקטיקה

כירופרקטיקה היא שם הקשור ברפואה כוללת אשר בין היתר שמה דגש על פציעות ספורט המציפות למשל כאבים בגב התחתון בצד ימין, בעיות גב ובכלל, נותנת מענה על פגיעות שלד גוף אחרות. ישנן קליניקות שמטפלות בבעיות מהסוג שמננו כאן והן.

מה עושים כירופרקטורים

כירופרקטורים (כירופרקט בתפן למשל) ניגשים לטיפול בחולים באופן דומה, לזה הנהוג ברפואה הקונבנציונאלית. הם מראיינים את המטופל, מקבלים היסטוריה בריאותית מפורטת עליו, מבצעים בדיקה, עורכים בדיקות ומפתחים אבחון עבודה. 

לאחר מכן, הם מפתחים תוכנית ניהול, מתחילים בטיפול ומעקב אחר התקדמות המטופל. כירופרקטורים מטפלים, לעיתים, בבעיות הקשורות למערכת השלד והשרירים.

שיטות ריפוי לספורטאים

שיטות הטיפול הידניות בהן משתמשים הכירופרקטורים, נעות בין מתיחות ולחץ מתמשך למניפולציות ספציפיות במפרקים, המועברות בדרך כלל ביד וכרוכות בדחיפה מהירה ועדינה. 

מטרת המניפולציות, היא שיפור תנועה ותפקוד משותף. מניפולציות נעשות לרוב על עמוד השדרה, אך ניתן לטפל גם בחלקים אחרים של הגוף באופן זה. שיטות אלה עוזרות לאנשים רבים הסובלים מהפציעות שהזכרנו לעיל.

טיפול לכל בעיית שלד בגוף

היקף העיסוק בכירופרקטורים (כלומר סוגי השירותים שהם רשאים לספק) משתנה ממדינה למדינה. תוכניות ביטוח בריאות, עשויות לכסות טיפולי כירופרקטיקה, אך הכיסוי, עשוי להיות חלקי ולא שלם.

אם חשוב לכם לדעת עוד על שיטת טיפול זו, עשו זאת בהקדם ובטח לפני שאתם הולכים לצרוך טיפול כזה או אחר. יש חשיבות רבה בסוגי טיפולים אלא ואת זה אתם צריכים לדעת לפני כל סוג של טיפול כזה או אחר.