ציפורן חודרנית: אפיון ודרכי טיפול

ציפורן חודרנית היא מחלת עור נפוצה מאוד שבה הציפורן צומחת מתוך העור. צמיחת הציפורן עלולה להיות כואבת ולגרום לאי נוחות. הציפורן עלולה גם להיות נגועה, ואם לא מטפלים בה, היא עלולה להוביל לזיהומים חמורים כגון כמו דלקת מפרקים סטית.

ככל שאנו מתבגרים, הציפורניים שלנו הופכות באופן טבעי קצרות ודקות יותר, אבל חשוב לשמור עליהן בריאות כדי שלא ישברו או יידבקו. לאנשים רבים יש ציפורניים חודרניות. מצב זה הוא תוצאה של גדילת הציפורן ארוכה מדי וקרובה מדי לעור.

הדרך הטובה ביותר לטפל במצב זה היא באמצעות הליך הסרת ציפורן חודרנית.בעבר היינו צריכים ללכת לרופא ולקבל טיפול בציפורניים חודרניות. אבל כיום, אנחנו יכולים לטפל בבעיה בבית.

יש אנשים שמקבלים ציפורניים חודרניות כשהם נועלים נעליים עם עקב גבוה. זוהי בעיה נפוצה מאוד בקרב גברים ונשים. הציפורן צומחת מתוך העור ונלכדת בין העור לדופן הנעל. זה גורם לכאב, דלקת ונפיחות בכף הרגל.

כיצד מטפלים? 

ישנן דרכים רבות לטפל בציפורניים חודרניות: פדיקור רפואי, שימוש בלייזר או בקרם להסרת שיער. חלקם כוללים שימוש בתרופה הניתנת להזרקה הגורמת לדלקת ולכאב. הרבה אנשים מעדיפים טיפול בלייזר מכיוון שהוא לא כואב, אבל לשיטות האחרות יש יתרונות וחסרונות משלהן.

כשזה מגיע לטיפוח הציפורניים, הדבר הראשון שעולה על הדעת הוא הכאב שאנו חשות כשצריך ללכת לטיפול בציפורניים. הכאב הזה יכול להיות כל כך גרוע שהוא עלול אפילו לגרום לנו לזרוק את הנעליים והגרביים שלנו.

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, יותר ויותר אנשים הופכים מודעים לעובדה שהם יכולים לנסות טיפולים שונים על הציפורניים שלהם מבלי לבקר במכון ציפורניים. קיימות שיטות רבות לטיפול בציפורניים חודרניות אך רובן מצריכות פניה לאיש מקצוע או לעבור טיפול יקר.