טיפול בעצירות

עצירות היא בעיה נפוצה שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה יכול להיגרם מגורמים שונים כמו דיאטה, מתח וזיהומים.

עצירות היא מצב שיכול להפריע לחיי היומיום שלכם, אתם עלולים לחוות תחושות לא נוחות ולא נעימות כמו התכווצויות או אי נוחות בבטן התחתונה. זה יכול להיות מאוד מביך גם עבור עצמכם וגם עבור בני משפחתכם שנמצאים סביבם בזמן אי נוחות כזו.

איך למנוע עצירות?

הגישה הטובה ביותר כדי למנוע עצירות היא אכילת מזונות עם סיבים, כגון פירות, ירקות, דגנים וקטניות, הידועים ביכולתם למנוע עצירות על ידי תמיכה בצמיחת חיידקים טובים שעוזרים לפעילות מעיים טובה יותר. כמו כן, שתייה מרובה של מים יכולה לעזור גם בהקשר זה.

מלבד זאת כדי למנוע עצירות חשוב גם להימנע ממצבי חרדה ולחץ ולהימנע מצריכה מוגזמת של חלב. גורם נוסף שיכול לגרום לעצירות היא התאפקות. כאשר אתם מרגישים שאתם צריכים להתפנות וודאו שאתם עושים זאת. התאפקות יכולה לגרום לעצירות מאחר והיא הופכת את הצואה שנשארת במעי לצואה קשה.

איך לטפל בעצירות

האופן שבו אנו מונעים עצירות או מטפלים בה דומה. אנו עושים זאת על ידי הגברת צריכת הסיבים, אותם ניתן להשיג על ידי אכילת יותר פירות וירקות לצד שתייה מרובה של מים ופעילות גופנית.

במידה והעצירות חמורה ניתן לטפל בה באמצעות תרופות סבתא כמו שתיית כפית של שמן זית או באמצעות טיפול תרופתי. הדבר שאסור לעשות בעת טיפול בעצירות הוא לקחת חומרים משלשלים – חומרים משלשלים עלולים לגרום לשלשולים חמורים ואף להתייבשות, קבלו מידע נוסף באתר עצירופדיה.

לסיכום, אורח חיים בריא שמשלב בתוכו: תזונה נכונה, פעילות גופנית שתיית מרובה של מים ימנע עצירות. כמובן שלמצב התודעתי יש חשיבות רבה למניעת עצירות וודאו שאתם רגועים במהלך היום יום שלכם ואל תתביישו ללכת לשירותים בעת הצורך.