בדיקות קורונה לפני טיסה לחו"ל – למה חשוב לעשות את זה ובזמן

ימי הקורונה מחייבים אותנו להסתגל למצבים חדשים שלא הכרנו בעבר. מצבים שמעולם לא חשבנו שנמצא את עצמנו בתוכם. זה נכון לגבי שימוש במסכה במרחב הציבורי או במבנים סגורים, ריחוק חברתי, סגרים, בידודים ועוד. 

אחד הדברים שאנחנו צריכים להסתגל אליהם זה כל מה שקשור לנסיעות לחו"ל. מאז ומתמיד, התרגלנו שכל מה שעלינו לעשות לפני נסיעה לחו"ל זה לרכוש כרטיס טיסה, לוודא שהדרכון בתוקף, להגיע אל השדה שלוש שעות לפני הטיסה, לעבור בדיקות ביטחוניות מקיפות ולעלות למטוס בדרכנו אל ארץ היעד. היום לעומת זאת, אנחנו מוצאים את עצמנו במצב חדש לגמרי. 

בגלל הקורונה והשתוללות המגיפה בכל רחבי העולם, אזי שישנן מגבלות רבות, כל מדינה מציבה תנאים מסוימים על פיהם צריך להתנהל. בין היתר, כל מי שמעוניין לטוס ממדינה למדינה צריך לעבור בדיקות קורונה לפני טיסה ולהוכיח שהוא אכן שלילי, כלומר שהוא לא נושא את הווירוס. ישנן מדינות שמאפשרות כניסה רק למי שהתחסן, ואינן מוכנות להכניס נוסעים שאינם מחוסנים. 

איך עושים בדיקה לפני טיסה?

בעיקרון, בישראל ישנן אופציות שונות לבדיקת קורונה לפני הטיסה. אפשר לעשות בדיקה 72 שעות במקומות שונים, ולהציג אישור על הבדיקה מצד משרד הבריאות מספיק זמן בשביל להציג אותה בעלייה למטוס וכן בכניסה לארץ היעד. 

אפשרות אחרת היא לעשות את הבדיקה בשדה התעופה, מדובר על בדיקה מהירה אשר התוצאות מגיעות אל הנבדק תוך זמן קצר והוא יכול להשתמש בהן בשביל לעלות לטיסה או להיכנס אל ארץ היעד. יחד עם זאת, חשוב מאוד להגיע מספיק זמן מראש לשדה התעופה, בשביל שיהיה זמן לבצע את הבדיקה, לבחון את הממצאים ואז לעלות לטיסה כמו שרוצים.