למה כדאי לכם לאכול תמרים?

אחד מפלאי הטבע שאלוקים עשה, הוא התמר. הוא מבורך בכל כך המון וויטמינים ותוספי תזונה שניתן להתקיים איתם שנים רבות גם מבלי לשלב תוספי תזונה מלאכותיים. מה עוד כדאי לכם לדעת על התמרים האהובים כל כך?

למה כדאי לכם לאכול תמרים?

תמרים, קשורים לעתים לקינוח; המתיקות הטבעית והטעם העשיר שלהם, אכן דקדנטיים. אבל הפרי המזין הזה, יכול להציע כמה יתרונות בריאותיים מרשימים למדי.

הנה כמה דרכים שבהן תמרים יכולים להגן על הבריאות שלכם, ודרכים פשוטות לשלב את פרי העל הזה בארוחות, חטיפים, משקאות ופינוקים.

תמרים עשירים בחומרים מזינים

שלושה תמרים מסוג תמר מג'הול מספקים כ- 200 קלוריות, 54 גרם פחמימות עם כ- 5 גרם כסיבים, גרם חלבון וללא שומן. מנה בגודל זה, מספקת גם כמויות קטנות יותר של מגוון רחב של חומרים מזינים, כולל ויטמיני B, ויטמין K, סידן, ברזל, מגנזיום, אשלגן, אבץ ומנגן.

במילים אחרות, תמרים הם לא סתם פצצות סוכר או קלוריות ריקות. הם מהמאכלים שיוצרים בגוף שלנו כוח רב ומספקים תכונות בריאותיות שונות להתייעלות מערכת העיקול וכתוספי תזונה מושלמים לגוף.

בתמרים יש מגוון נוגדי חמצון

בנוסף לתכולת הוויטמינים והמינרלים שלהם, תמרים מסוג תמר לח עשירים בנוגדי חמצון המגינים על הבריאות. מאמר אחרון אחד, שפורסם בכתב העת Journal of Pharmacy & BioAllied Sciences, קובע שתמרים, הם מקור טוב לנוגדי חמצון טבעיים, שיכולים לשמש לניהול מחלות הקשורות ללחץ.

מתח חמצוני, מתרחש כאשר קיים חוסר איזון בין ייצור של רדיקלים חופשיים הפוגעים בתאים לבין יכולתו של הגוף להתמודד עם השפעותיהם המזיקות, דבר שמבשר על הזדקנות ועל לנזק לתאים שעלולים להוביל למחלות. תמרים מכילים גם תרכובות אנטי דלקתיות ואנטי מיקרוביאליות.