להתמודד עם הקורונה בעזרת הדת

חיי הדת אינם סמליים בלבד, הם מהווים חלק מהותי מהחיים שלנו, ומי שחי באמת על פי הדת מגלה כי הוא מקבל המון כוחות ואנרגיות ממנה. גם כאשר אנחנו מתמודדים מול מצב חירום ומגלים כי המציאות של החיים שלנו משתנה ומציבה אותנו מול אתגרים מורכבים יש לדת מה להציע לנו. כן, אמונה וביטחון בבורא עולם, הבנה בדבר המהלכים שמתרחשים סביבנו והיכולת לבחור לעשות את רצון הבורא נותנים לנו כוחות להתמודד עם הקורונה.
הקליקו כאן כדי לקרוא בהרחבה על מהי משמעותה של האמונה!

איך מתמודדים עם הקורונה?

נגיף הקורונה שינה באופן מהותי את החיים שלנו כאן בארץ. רבים חלו בנגיף, מספר בלתי מבוטל קיפח את חייו ממנו, ורבים חיים בחרדה ובפחד של ממש מפני הנגיף. גם הבדידות וההגבלות השפיעו במידה רבה על החיים שלנו, וקשה לומר שיש מי שלא הושפע דרסטית מהנגיף. אך כאשר יש לנו את הדת ואת האמונה, כאשר אנחנו חיים על פי השקפת חיים נכונה, יש לנו כוחות להתמודד ויש לנו את האנרגיות לצלוח את הימים הקשים בצורה הטובה ביותר. כי אלו המשאבים שיש לכל יהודי, ובעזרתם הוא מסוגל לעבור גם את הים הגדול.
הגיע הזמן להחזיר את היראת שמיים ולהגדיל את האמונה בה'!

כיצד מועילה הדת בהתמודדות?

כל קושי מציב את האדם במקום בלי נעים. אך כאשר הקושי מקבל משמעות והאדם מבין מה קורה ומה הוא חווה, הוא מקבל כוחות לעבור את הגל בצורה טובה יותר. לדוגמה, כאבים פיסיים מעיקים ומפריעים לנו מאוד, אבל כאשר נדע כי הכאב הפיסי נשלח אלינו על ידי יושב מרום, וכי כל מחוש מיועד עבורנו והוא לטובתנו, קל לנו להתמודד עם הכאבים בצורה טובה יותר. וזה כך גם לגבי השפעות הקורונה. אם נאמין ונזכור כי הכול מאתו, וכי הסבל מדוד ומותאם – הכול יהיה קל יותר.