ירידה בחשק המיני

טיפולים פסיכולוגיים הם טיפולים יעילים לתפקוד לקוי של תשוקה מינית. הפרעה בתפקוד מיני שכיח בקרב נשים, אולם הגישה לטיפולים מבוססי ראיות נותרה קשה. אז איך תוכל לטפל בצורה נכונה בחשק המיני? בואו נבדוק.

ירידה בחשק המיני

במחקר פרוספקטיבי של 60 זוגות שנכנסו לטיפול מיני בגלל ירידה בחשק המיני שלהם, 38 (63.3%) השלימו טיפול ו- 34 (56.7%) היו עם תוצאה חיובית. המנבא העיקרי לסיום הטיפול היה המוטיבציה לכאורה של בני הזוג הגברים בהתחלה. 

תוצאה גרועה יותר, הייתה קשורה לגיל צעיר יותר של בני הזוג (במיוחד בן הזוג הגברי) ולמשך זמן קצר יותר של הבעיה המינית. 

באופן מפתיע, מעט היבטים של היחסים הכלליים של הזוגות לפני הטיפול, היו קשורים לתוצאה, למעט תוצאה גרועה יותר הקשורה להיסטוריה של פרידות קודמות.

טיפול בחשק מיני נמוך

תחילה, יש לשלול סיבות פיזיות לחוסר בחשק מיני, כגון שינויים בהורמונים האנדוקריניים. לרוב, הגורמים לתשוקה מינית נמוכה לא יתגלו בבדיקות רפואיות או במעבדה.

לפעמים, הטיפול הטוב ביותר לתשוקה מינית נמוכה אצל כל אחד מבני הזוג הוא ייעוץ – כדי לפתור קונפליקטים גלויים, טינה נסתרת, מאבקי כוח או מחסומים בין אישיים אחרים לעניין אירוטי. 

מאחר שדיכאון הוא גורם שכיח לירידה בתשוקה אצל גברים ונשים כאחד, טיפול בדיכאון הוא דרך חשובה נוספת לפתרון בעיות התשוקה. 

טיפול מיני פסיכולוגי

טיפולים פסיכולוגיים, כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי, עשויים לא רק להיות יעיל יותר מטיפול תרופתי בהקלה על דיכאון, אלא שהוא גם אינו מפריע לחשק המיני, כפי שעושות תרופות פסיכואקטיביות רבות.

מטפלים רבים קיימים ברשת כמו למשל: יניר בוטבול פסיכותרפיסט , דרכו תוכלו למצוא את הדרך לטיפול המתאים לכם בבעיית החשק המיני בכל האופנים הקשורים לה.