אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית הינה תת- מומחיות באודונטולוגיה האחראית לספק הרמוניה ויופי לחיוך. כאשר אנו מדברים על "חיוך יפה" אנו מתכוונים לא רק לשיניים תותבות, אלא לשלושה מרכיבים ייחודיים המגדירים זאת ועל חלקם נדבר במאמר זה.

אסתטיקה דנטלית

כאשר מדברים על חיוך יפה, אנחנו מתכוונים לא רק לשיניים תותבות שוודאי תורמות לחיוך מושלם, אלא לשלושה מרכיבים ייחודיים המגדירים זאת ויש לקחת בחשבון את:

  • השפתיים
  • החניכיים
  • השיניים

את כולם יש לנתח יחד על ידי המומחה לאסתטיקה דנטלית שיכול להיות רופא שיניים בפתח תקווה מומחה בתחום, בכדי להשיג את האיזון הרצוי בתוצאות. מומחה טוב באסתטיקה דנטלית, יביא בחשבון את כל מרכיבי הפנים בכללותם, וישיג הרמוניה נכונה של הפה עם שאר האלמנטים המרכיבים את הפנים; השפתיים, החניכיים והשיניים.

שפתיים יפות

השפתיים הן המסגרת של החיוך שלנו. השיפור האסתטי של השפתיים נעשה באמצעות טכניקות שונות של ניתוחים אסתטיים לפנים וטיפולים הפיכים שנועדו לשפר את עובי ומיקומם בחיוך של השפתיים.

אם כדי להגדיל או להקטין את נפח השפתיים, או לתקן שינויים מולדים או נרכשים, בקליניקות לאסתטיקה בארץ מציעים טכניקות זעירות פולשניות המציעות תוצאות טבעיות ושנראות נהדר. 

חניכיים יפות

גודל וצבע החניכיים הם המפתח לחיוך יפה, לכן יישור ומניעת החניכיים חיוניים לעיצוב יפה וטבעי. על החניכיים להיות באורך מספיק וצבע בריא, בנוסף לצורה מקושתת ביישור מושלם עם השיניים.

ישנן מספר טכניקות טיפול בחניכיים אשר מיועדות לשמירה על בריאות החניכיים, כמו גם לכיסוי שורשי שיני המטופלים כאשר הם מופיעים זמן רב מדי.

שיניים יפות

טיפול שיניים הוא החלק העדין ביותר של עיצוב החיוך. הטיפולים הנפוצים ביותר אצל ד"ר אופיר זהבי מרפאת שיניים הם חזיתות שיניים והלבנת שיניים. כדי שהחיוך שלכם יהיה מושלם, בחרו בקליניקה עם וותק בתחום.