שתלים או כתרים מה עדיף?

שתלים או כתרים מה עדיף?

שן שנופלת זה עסק ביש. למרות שכאשר שן קדמית נופלת מדובר בראש ובראשונה על בעיה אסתטית, הרי שגם שן אחורית שנופלת יכולה לפגוע באורח החיים וכך גם בפעולות היומיומיות השגרתיות כמו דיבור ואכילה. כדי לפתור את הבעיה המטרידה ואסתטית זו, תחום בריאות השן מציע מגוון דרכים להתמודדות – ביניהם קיימים שתלים וכתרים לשיניים.

מה ההבדל בין שתלים לכתרים?

שתלים וכתרים בשיניים נועדו להעניק למטופלים את הפתרון הטוב ביותר במקרה של חוסר בשיניים כתוצאה מחבלה או מחלה של הפה. ההבדל בין שתלים לכתרים נעוץ במטרה של כל אחד מהם – כאשר שתל בשן נועד לעגן את חלקי השיקום המיושמים עליו ישירות אל עצם הלסת, ואילו כתר בשן הינו חלק שיקומי המיושם על גבי השתל הדנטלי.

סוגי השתלות שיניים

  • השתלה של שן אחת – כאשר שן אחת בפה חסרה, קדמית או אחורית, ניתן להחליפה באמצעות שן מלאכותית המוכרת בשם כתר. הכתר נועד להחליף את החלק הלבן הגלוי שקיים בשן (כותרת השן), ומאפשר דיבור, אכילה ומראה טבעי ובריא של חלל הפה.
  • השתלת מספר שיניים – כאשר חסרות שתי שיניים או יותר, קיים צורך להחליף אותן בשיניים מלאכותיות שיעניקו מראה אסתטי לפה ויאפשרו דיבור ולעיסה תקינים. כיוון שמדובר בחוסר של מספר שיניים, ניתן לקצר את תהליך הטיפול בעזרת שיטת השתלת שיניים ייחודית, המאפשרת החדרת שתלים דנטליים עליהם מותקנים הכתרים המשלימים את כותרות השיניים החסרות.
  • השתלה ובניית עצם – טיפולי השתלת שיניים כוללים החדרה של שתל אל עצם הלסת, עליו תיושם השן המלאכותית שתחליף את השן הטבעית החסרה. במקרים של עצם חלשה או חסרה בלסת, ניתן לבצע בנייה של עצם מלאכותית שתאפשר התקנה מיטבית של השתלים והכתרים הנחוצים.

מהם היתרונות של שתלים לעומת כתרים?

כאמור, שתלים וכתרים נועדו לספק תחליף מלאכותי איכותי לשיניים חסרות, כאשר שתלים מספקים את העיגון המיטבי לכתרים וחלקים שיקומיים אחרים. במרפאת המומחים של ד"ר ג'רי כהן מבוצעים טיפולי שיניים ברמה הגבוהה ביותר לצרכים שיקומיים, טיפוליים ובריאותיים.

 

כתוב/כתבי תגובה