מתי נרצה לעשות ציפוי שיניים ואילו אפשרויות עומדות בפנינו?

ציפוי שיניים

כיום הרפואה המודרנית מאפשרת לנו לטפל ולטפח את הגוף שלנו במגוון רחב של טיפולים קוסמטיים כאלה ואחרים. אחד מאותם טיפולים הנחשב לבין המומלצים ביותר הוא ציפוי שיניים. אם בעבר היינו הולכים לרופא השיניים רק לצורך טיפול בכאבים, ביצוע עקירה או השתלה, הרי שכיום אנשים רבים הולכים אל רופאי השיניים גם כדי לבצע טיפולים אסתטיים שונים כמו ציפוי שיניים למשל וזו יכולה לתרום להם לקבלת חיוך אסתטי, ישר ויפה יותר, לשיפור הביטחון העצמי, לשימור השיניים והבריאות הדנטלית לאורך זמן ועוד.

מהם ציפויים לשיניים?

ציפוי שיניים הם טיפול אסתטי נפוץ ופופולרי מאוד בכל רחבי העולם וכמובן גם כאן בישראל. ציפוי באמצעות חרסינה הוא טיפול שפותח בארה"ב לפני למעלה מ40 שנים. מדובר למעשה בקליפות חרסינה בהכנה מיוחדת, דקות מאוד, בעובי 0.2 מ"מ לערך כאשר את ההדבקה מבצעים עם רופאת שיניים מוסמכת או רופא מוסמך שאתם מכירים ובוטחים בו.

מתי נרצה לבצע ציפוי שיניים?

ציפוי חרסינה לשיניים הוא טיפול שמרני ואיכותי עם תוצאות נהדרות. מדובר בטיפול אסתטי שאנשים עושים אותו במקרים רבים הקשורים לנושאים האסתטיים כמו אנשים שאינם מרוצים מהחיוך שלהם, אנשים שיש להם מעט מרווח בין השיניים, אנשים שהשיניים שלהם הכהו את צבעיהם עם השנים בעקבות גיל, סיגריות, אלכוהול, קפה או אפילו גנים. במקרים אחרים אנשים ירצו טיפול מסוג זה כדי לסדר שיניים שבורות, לאחר שחטפו מכה בשיניים ובפנים ונפלו חלק מהשיניים ולעתים אף כשיש עקמומיות קלה.

כיצד זה עובד?

הטיפול אורך כ2-3 פגישות בדרך כלל, כאשר הפציינט מגיע אל הרופא לביצוע בדיקות קליניות כלליות ובדיקת התיק הרפואי. הפציינט ישתף את הרופא בתוצאות הרצויות והציפיות שלו ואילו הרופא יציג למטופל הדמיה ממוחשבת אפשרית כדי להתרשם מהתוצאה האפשרית. הרופא יצלם את חלל הפה והשיניים ויעביר את התמונות למעבדה. בפגישה השנייה המטופל יגיע על מנת לקבל ציפויים זמניים. ציפויים אלה נקראים ציפויי מעבר המיועדים לכך שהלקוח יבחן את החיים עם הציפוי החדש, החיוך החדש והשיניים הישרות. לאחר מכן יחזור לפגישה שלישית ולאחר אישורו תבוצע ההדבקה הסופית של הציפויים שלאחריה לא ניתן יהיה להסיר את הציפויים. בחלק מהמקרים תידרש השחזה קטנה לשיניים אולם לא תמיד זה יהיה הכרחי. זאת ידע המטופל לפי הטיפול עצמו. לבסוף יצא המטופל עם שיניו החדשות והיפיפיות אל אוויר העולם וייהנה מהציפויים החדשים. הפציינט יוזמן לפגישת מעקב נוספת ולאחר יסתיים הטיפול.