הדברת נמלי אש

ישנם כ- 200 סוגי נמלים בעולם, ונמלי אש נמנות ביניהם. נמלת האש, הידועה גם בשם נמלת האש האדומות, צבען שחור ואדום, ובטנן כהה. מין זה גם קטן בהרבה בהשוואה לסוגים אחרים של נמלים. בואו נבדוק כיצד להיפטר מהן..

הדברת נמלי אש

הם מקננים באדמה במושבות גדולות הנעות בין עשרות אלפים ליותר מ- 200,000 פרטים. ידוע כי נמלים אש אגרסיביות, במיוחד ליד הקן. כפי שמרמז שמם, חרקים זעירים אלו, עלולים לגרום נזק, לגרום לעקיצות כואבות, ובדרך כלל מסוכנים ועל מנת להימנע מכל אלו מומלץ לבצע הדברת נמלי אש.

האם נמלת האש היא מין פולש?

נמלים אש הן מין פולשני והן הופיעו לראשונה בארה"ב בתחילת המאה ה- 20. כאן בישראל למשל, הן דוחקות כעת מינים מקומיים של נמלים על ידי תחרות ישירה על מזון.

הן נעות בכמויות גדולות ומחפשות מזון ומים במקרים נדירים, ויגרמו להדבקות קשות אם יפלשו לביתכם וימצאו סוכר או מזון.

הם חרקים בעלי דם קר ובכך מגבירים את פעילותם במהלך הקיץ. בשלב זה, חרקים אלה מחפשים מזון באופן פעיל כשהם מגדילים את אוכלוסייתם והם צריכים להאכיל את המושבות הגדולות שלהם.

ממה צריך להיזהר?

ברגע שהם מקימים את המושבות שלהם בבית שלכם, קשה יהיה לחסל אותם מכיוון שקצב ההתרבות שלהן גבוהה. הן אוהבות לעשות את הקנים שלהם בתוך האדמה באזור לח מסביב לבית, כגון מדשאה או כל מקום לח אחר בחצר שלכם.

כתוצאה מכך, ניתן לראות בקלות את התל הגדול שלהן בשטח פתוח – אפילו מרחוק. במקרים אחרים, הם יבנו את הקינים שלהם מתחת לחפצים כמו סלעים, בולי עץ או לבנים שמוטלים על האדמה. לכן, הדברה בנתניה של נמלי אש, צריכה להיות על ידי מקצוענים ובעלי ניסיון בתחום.