סיבים תזונתיים

סיבים תזונתיים

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים לצרוך באופן קבוע סיבים תזונתיים. מדובר על רכיבי מזון המצויים בצמחים, דגנים וקטניות, ואחראיים על הפעילות התקינה של מערכת העיכול. אך בשל אורח החיים המהיר והלחוץ, לא מעט אנשים נאלצים לצרוך תזונה פחות מאוזנת ופחות בריאה. כתוצאה מכך, רבים סובלים מבעיות עיכול שונות, כגון גזים, נפיחות ועצירות, הנובעות כתוצאה ממחסור בסיבים תזונתיים. מעבר לכך, חשוב לדעת כי סיבים אלו מסייעים גם לתחושת השובע, ולכן הם מומלצים במיוחד לאנשים שמעוניינים לרדת במשקל. כמו כן, צריכה סדירה של סיבים תזונתיים, מפחיתה את הסיכון למחלת הסרטן והסכרת, מאזנת את פרופיל השומנים בדם ואף תורמת להתפתחותם של חיידקים טובים במעיים.

מהם היתרונות של סיבים תזונתיים?

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר, הוא היכולת שלהם להסדיר את היציאות. לא מעט אנשים סובלים מעצירות כתוצאה מתזונה לא מאוזנת ולחץ קבוע. אך תוספת של סיבים תזונתיים, יכולה לסייע ולשפר משמעותית את התחושה הכללית. ניתן היום לצרוך תוסף של סיבים תזונתיים, ובכך להגביר את תחושת השובע ולשפר את התפקוד הכללי של מערכת העיכול. מעבר לכך, כדאי לדעת כי הסיבים מסייעים להורדת רמת הכולסטרול, ובכך מפחיתים את הסיכון למחלות לב וכלי דם. בנוסף לכך, הן מאזנים את רמת הסוכר בדם, ובכך מפחיתים את ההתפתחות של סכרת מסוג 2. כל אחד יכול להשיג סיבים תזונתיים באמצעות תזונה המבוססת על ירקות, פירות, דגנים מלאים, קטניות, זרעים ואגוזים. אך מי שאינו מצליח בכך, יכול ליהנות מתוסף איכותי שיעשה עבורו את העבודה.

לסיכום, ישנם לא מעט יתרונות שונים לצריכה יומיומית של סיבים תזונתיים. חשוב כמובן לבחור בתוסף איכותי ומוכר, שאינו מכיל גלוטן, מונע בעיות במערכת העיכול ועובר תסיסה מלאה במערכת העיכול, על מנת לעודד חיידקים טובים.

כתוב/כתבי תגובה