קושי בבליעה

דיספאגיה נחשבת להפרעת בליעה שעלולה לסכן חיים ולאור זאת יהיה חיוני לטפל בה כדי שהיא לא תחזור על עצמה. הליך הבליעה מאוד מורכב והעצבים צריכים לפעול יחדיו על מנת לגרום לוושט, לגרון ולפה לפעול בסינרגיה מלאה.

הפרעות מוחיות מסוגים שונים, כדוגמת טרשת נפוצה ואירוע מוחי, עלולות לגרום לפגיעה בעצבים וכתוצאה מכך להביא לחוסר איזון שלהם, מה שגורם לכך שהפרעות בליעה נפוצות בקרב אנשים שסובלים ממחלות נוירולוגיות או הפרעות מוחיות כאלה.

סמיכות הטיפול לאירוע המוחי ישפיע על תועלת השיקום

היבט מרכזי להתייחס אליו בכל הנוגע אל הפרעת קושי בבליעה כמו דיספאגיה יהיה לפנות אל ההליך השיקומי בשלב מוקדם ככל האפשר. כך יהיה ניתן להחזיר את הגוף לתפקודו התקין ולהחזיר במידה כזו או אחרת את האיזון הדק של העצבים שאחראים על הפה, הווסות והגרון.

המרכז השיקומי צפוי לעשות שימוש בצינור הזנה וזאת לצד כך שתעבדו על טכניקות מתקדמות ואפקטיביות על בסיס יומיומי כדי להביא לשיפור המיוחל ולאפשר לכם לחזור לבלוע כפי שהיה בעבר, לפני האירוע שחוויתם.

המטרה היא מניעת שימוש בזונדה

הרעיון העיקרי שעומד מאחורי ההליך השיקומי הוא מניעת שימוש בזונדה. לאורך ההליך צפוי לבוא לידי ביטוי שיפור ביכולת הבליעה, שיפור של זרימת הדם, תועלת במניעה של חנק, הפעלה של אזורים שאחראים על תפקוד מוטורי שנפגעו כתוצאה מהמחלה או האירוע וזאת לצד עידוד של יצירת קישוריות חדשה במוח בין אזורים שלא מתקשרים כבר אחד עם השני.

האפשרות שלכם לעבור הליך שיקומי אפקטיבי ואמתי יכולה להיות אמתית ובר השגה. הצעד החשוב הראשון מצדכם יהיה לפנות אל השיקום ובין היתר שיקום מוחי ללא כל דחייה ותוך כדי הבנה כי ישנה חשיבות עצומה להתחלת השיקום מיד לאחר הפגיעה או כמה שיותר מהר שניתן.