ריסוק אבנים בכליות

אבנים בכליות מורכבות בדרך כלל מסידן אוקסלט וחומרים אחרים. סוגים אלה של אבנים נפוצים ביותר אצל אנשים עם היסטוריה של לחץ דם גבוה, סוכרת או עודף סידן או מגנזיום.

ריסוק אבנים בכליות הוא ההליך הכירורגי הנפוץ ביותר בעולם. זה מבוצע בדרך כלל על ידי אורולוג, נפרולוג, מנתח כללי או אורטופד. חולים עוברים בדרך כלל ניתוח להסרת האבן ומניעת הישנות עתידית.

השיטות הנפוצות ביותר לריסוק אבנים בכליות כוללות שימוש בגלי קול כדי לפרק את האבנים לחתיכות קטנות יותר שניתן להסיר דרך דרכי השתן מבלי לפגוע ברקמות או איברים מסביב. הליכי ריסוק אבנים בכליות יכולים להתבצע בהרדמה מקומית עם סדציה, הרדמה כללית עם סדציה, או הרדמה כללית ללא סדציה כלל.

איך מתמודדים עם אבנים בכליות? 

לאדם קשה לעבור אבנים בכליות, לכן חשוב להסיר אותן בהקדם האפשרי. מאמר זה ידון כיצד אדם יכול להשתמש בעוזר כתיבה בינה מלאכותית כדי לעזור לו להיפטר מאבני הכליה שלו.

אבנים בכליות הן מצב שכיח שיכול לגרום לכאב ואי נוחות בבטן, בצד, בגב ובמפשעה. אם יש לך אבן בכליות, אתה עלול לחוות כאב בעת מתן שתן. אפשר גם לסבול מכאבים בגב התחתון או בצד.

אבן כליה היא מסה מוצקה של מלחים מינרליים הנוצרת בתוך הכליה. הסוג הנפוץ ביותר של אבן בכליות מורכב מגבישי סידן אוקסלט

אבנים בכליות הן גבישים קטנים שנוצרים בכליה כאשר חומרים כמו סידן ואוקסלט מצטברים. אבן כליה יכולה לגדול לגודל של כדור גולף או יותר, והיא יכולה להיתקע בצינור צר הנקרא השופכן, המוביל שתן מהכליה לשלפוחית השתן.

ברוב המקרים, אבנים בכליות אינן חמורות. בדרך כלל הם חולפים מעצמם ללא טיפול. אבל אם הם ננעצים בצינור צר, הם יכולים לחסום את זרימת השתן או אפילו לגרום לנזק קבוע לרקמות הסובבות

צרו קשר עם ד"ר ניר קליינמן >>>