מטפל רגשי

טיפול רגשי הוא סוג של טיפול המתמקד במתן הקלה לאדם שחווה מצוקה או טראומה. הוא משמש לעתים קרובות כדרך לעזור לאנשים להתגבר על דיכאון, חרדה ובעיות נפשיות אחרות. הוא תהליך של פתרון קונפליקטים רגשיים והשגת רווחה רגשית.

מה תפקידם של מטפלים רגשיים?

למטפלים רגשיים יש מספר תפקידים וביניהם גם: מתן טיפול ליחידים, זוגות ומשפחות, הוראת קורסים בנושא ויסות והתפתחות רגשית, ייעוץ בשימוש בהתערבויות טיפוליות כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מטפלים רגשיים הם אלו שעוזרים לאנשים להתמודד עם הרגשות שלהם ועוזרים להם להבין את עצמם טוב יותר. יש להם מגוון רחב של כישורים שהם יכולים להשתמש בהם כדי לעזור לאנשים.

ישנם יתרונות רבים בהזמנת מטפל רגשי. הם יכולים לעזור לשפר מערכות יחסים, לספק תובנה לתוך המוח הלא מודע ולהגביר את המודעות העצמית.

יש הרבה אנשים שמתקשים להביע את רגשותיהם. זה יכול לנבוע ממגוון סיבות כמו מתח, חרדה או דיכאון. אנשים אלה עשויים להתקשות לבטא את עצמם ולתת לאחרים לדעת איך הם מרגישים.

מטפל בטיפול רגשי יכול לעזור לאנשים אלה על ידי עבודה עם בעלי חיים כדי לעזור להם לבטא את רגשותיהם. 

טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים

השימוש בבעלי חיים בתהליך של טיפול רגשי כפי שמוצע באתר אנימל, הולך וגובר בשנים האחרונות בשל היתרונות שהוא מספק. נוכחותם של בעלי חיים יכולה לעזור ללקוחות להרגיש מחוברים יותר, להפחית מתח ולשפר את מצב הרוח שלהם. הם ישתמשו בטכניקות טיפול בעזרת בעלי חיים שנועדו לעזור להם להתמודד עם רגשותיהם וללמוד כיצד להתמודד איתם טוב יותר.

מטפלים רגשיים משתמשים בשיטות שונות כדי לספק את היתרונות הללו, כולל שימוש בחיות מחמד או עבודה עם טיפול בעזרת בעלי חיים מטפלים עובדים עם בעלי חיים במטרה ללמד לקוחות כיצד הם יכולים לנהל ביעילות את הרגשות וההתנהגויות שלהם.