קורס עזרה ראשונה משרד החינוך

קורס עזרה ראשונה משרד החינוך

מורים, גננות, סייעות בפעוטונים, עובדים בקייטנות, מפעילי צהרונים וכל עובד מטעם משרד החינוך חשוף בכל רגע במהלך היום לאירועים ותרחישים שעלולים להוות סכנת חיים לילדים הנמצאים תחת פיקוחם. זוהי הסיבה מדוע קורס עזרה ראשונה באתר https://www.malar.co.il הינו הכרחי עבור כל עובד של משרד החינוך, ובאופן כללי כל אדם הנמצא במגע ישיר ורציף עם ילדים ובני נוער.

חשיבות קורסי עזרה ראשונה לעובדי הוראה

באופן טבעי ילדים הינם שובבים, וכתוצאה מכך הם עלולים להימצא בסכנות ממשיות עד כדי סכנת חיים אמיתית. במשפחתונים פרטיים וגם גני ילדים ציבוריים ישנם ילדים קטנטנים שאינם יודעים לזהות כמו שצריך מצבים מסוכנים, כך שיצר הסקרנות עלול להביא אותם לביצוע מעשים פזיזים כמו טיפוס על חלונות גבוהים, משחק עם עכבישים וחיות אחרות מסוכנות, הכנסת חפצים קטנים לפה ועוד שלל תרחישים אחרים.

משום כך קיימת חשיבות גבוהה לרכישת מיומנויות במקרים כמו אלו, כך שעובדי ההוראה הנמצאים עם הילדים ידעו כיצד להתנהל בתרחישים מסוכנים, וכיצד להגיש עזרה לילדים הנמצאים בסכנה עד להגעת כוחות ההצלה.

מה לומדים בקורס?

שם הקורס מעיד על מהותו – מתן עזרה ראשונה במקרים מסכני חיים, כך שעזרה זו תסייע להציל את חייו של האדם כאשר הוא נקלע לבעיות בריאותיות כמו התקף לב, שבץ מוחי, אפילפסיה, התקף אלרגיה וגם תרחישים מסוכנים וחמורים דוגמת חבלת ראש, הכשת נחש או חיה ארסית אחרת ובאופן כללי כיצד להתמודד עם סיטואציות מורכבות שיש בהן סכנת חיים.

כשאדם נתקל במצב טראומתי אמיתי ומפחיד, הוא לרוב אינו חושב בבהירות וחש תחושת בלבול וחוסר אונים. מטרתו המרכזית של קורס עזרה ראשונה משרד החינוך הוא הקניית ידע וכלים כיצד להתמודד במצבים כאלו ומה ניתן לעשות כדי לסייע לילד / אדם שנמצא במצוקה.

כתוב/כתבי תגובה