לטוס ללא פחד – כל הטיפים שיכולים לעזור לכם

יש הרבה סיבות למה אנשים לא אוהבים לטוס. אחד מהם הוא חרדת טיסות. זו בעיה שהוזכרה על ידי אנשים רבים והפכה לכאב ראש גדול עבור כולנו. . כאדם שמצליח לשרוד בעולם הטכנולוגיה, וגם אם הייתי פחות אינטליגנטי מכולם, עדיין הייתי מגלה כמה מעט אנשים יודעים להשתמש בטלפון סלולרי. אז בואו נדון מהי חרדה. חרדה שונה מפחד. ישנן סיבות רבות מדוע אנשים הופכים לחרדים כשהם טסים. זה יכול להיות פחד מטיסה, פחד מהלא נודע, או פחד שמשהו רע עומד לקרות. 

מהי חרדה וכיצד היא עשויה להשפיע עלינו בטיסה?

חרדה היא תחושות של אי נוחות ואי נוחות שחווים כשמשהו חדש קורה. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון לגבי חרדה הוא שהיא משפיעה רק על אנשים שמפחדים או עצבניים ממשהו. למשל, אם אתה לא אוהב גבהים אבל תמיד רצית לך לגור בראש בניין, אתה עדיין תרגיש עצבני כשאתה במטוס. במילים אחרות, חרדה אינה קשורה ישירות לפחד. פחד (או פוביה) הוא הדבר העיקרי שגורם לפחד. חרדה היא רק תוצאה של פחד. אז למה אנשים נהיים חרדים בזמן טיסה? 

יש הרבה דברים שגורמים לאנשים לפחד כשהם טסים: 

יש אפשרות שמשהו רע יקרה לך שאתה לא יודע עליו. זה נקרא הגורם הלא ידוע. הנה כמה דוגמאות: יש אנשים שמתעצבנים כשהם רואים חפץ לא ידוע על הקרקע. יש אנשים שמתעצבנים מאוד אם משהו רע קורה מבלי שהם אפילו עשו משהו לא בסדר. יש גם אפשרות לאבד שליטה, אבל זה לא בדרך כלל בעיה בעת טיסה. במהלך טיסה, אתה אף פעם לא באמת בשליטה בכל מקרה. תמיד יש מישהו אחר ששולט במצב. אז אם משהו רע יקרה לך, זו תהיה אשמתו של מישהו אחר: אשמתך ואשמתו וכן הלאה עד אינסוף. אתה מרגיש חרדה כי למישהו אחר יש שליטה בך, מה שאומר ש אתה מרגיש חסר אונים, ואתה צריך לעשות משהו כדי להשתלט. אתה יודע שהדרך החוצה היא להתעסק בעניינים שלך ולהתעלם מהבעיות של כולם. אבל אם מישהו יתחיל לתקוף אותך בזמן טיסה, באמת אין לך הרבה מה לעשות בקשר לזה: זה יהיה קרב ללא מנצח ואף אחד לא הפסיד יותר ממה שהוא היה מפסיד אחרת. 

מה אפשר לעשות כדי להפחית את הפחד?

אז איך אפשר לטוס ללא פחד? ובכן הטיפים שנוכל לתת לכם יהיו קשורים בלימוד מיינדפולנס, חיבור לאני העצמי שלכם והבנה ששליטה בעצמכם וברגשות שלכם היא הבסיס לשקט נפשי בטיסה. מה שלא קשור אליכם אין לכם מה לחשוש ממנו גם כך כי זה לא בשליטתכם ואין טעם להיכנס לפאניקה בגללו. מומלץ ללמוד כיצד לעשות תרגול נשימות לפני הטיסה וכמובן להגיע בזמן לשדה התעופה, לחייך ולהיות באנרגיות חיוביות בהחלט יכול לעזור להפחית את הלחצים והחרדות.