ספירולינה טרייה או באבקה – מה אתם צריכים לדעת?

ספירולינה טרייה או באבקה – מה אתם צריכים לדעת?

הספירולינה ידועה כיום כמזון על התורם רבות לבריאותו של האדם הצורך אותו. הספירולינה מעניקה לכל אחד מגוון וויטמינים, שורה של מינרלים, ברזל, נוגדי חמצון ועוד שלל רכיבים תזונתיים התורמים רבות לבריאות.

הספירולינה מוצעת כיום במגוון צורות. יש את הספירולינה הטרייה ויש את זו הקפואה. יש את הספירולינה המגיעה בצורה של אבקה ויש גם ספירולינה יבשה.

כל מי שחושב לצרוך את הספירולינה אמור להכיר מקרוב את המוצר ואת הסגולות שלה על כל צורות הצריכה שלה על מנת שהוא יבחר בסופו של דבר את המוצר הכי מתאים עבורו.

האם כדאי לצרוך ספירולינה באבקה?

הרבה אנשים נוטים להתבלבל בין ספירולינה טרייה או באבקה. בדיוק לכן החלטנו לעשות מעט סדר בדברים.

ספירולינה טרייה היא בעצם המוצר הכי טבעי והכי קרוב לצורת הייצור שלה. אך לא תמיד קל לשווק את המוצר בצורה הזו ועל מנת שהוא יישמר טרי וטוב מקפיאים אותו. למעשה המוצר הקפוא הוא ממש כמו מוצר טרי כי הוא עובר את ההקפאה כאשר הוא במצב הטוב שלו מבחינת המרכיבים שבו.

אך לא לכולם מתאים המוצר בצורה הזו. עבורם מכינים את הספירולינה באבקה.

מהי ספירולינה באבקה?

הספירולינה באבקה עוברת תהליכים שונים של עיבוד על מנת שאפשר יהיה ליצור ממנו את האבקה. לפני הכול מייבשים את הספירולינה באמצעות מכשיר מיוחד הפועל בחום גבוה בצורה של התזה.

לאחר מכן נטחנת הספירולינה לאבקה דקיקה. כך היא נמכרת ללקוחות וכך הם צורכים את המוצר בצורה הכי פרקטית שלו. אך אם נשווה את המוצר הטרי או הקפוא לזה שבתצורת אבקה, ברור כי האבקה תהיה בעדיפות שנייה.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר Live Spirulina!

כתוב/כתבי תגובה