תהליך החלמה השתלת שיער

תהליך החלמה השתלת שיער

כבר נפגשת עם הרופא, כבר הוסבר לך מהו תהליך החלמה השתלת שיער, החלטת שאתה רוצה שיער מלא ויפה כמו פעם. יכול להיות שכבר יש לך תאריך לביצוע השתלת שיער, אבל יש עוד דבר אחד שאתה צריך לברר. מה בדיוק קורה אחרי ההשתלה עצמה. מה צפוי להתרחש עד שהשיער המושתל נקלט במלואו ונראה כמו שחלמת. אלה הדגשים של תהליך ההחלמה, לאחר השתלת שיער.

הגנה על האזור הרגיש

בביצוע השתלת שיער בטורקיה, אזור הקרקפת רגיש למגע. במיוחד שני האזורים הרלוונטיים, דהיינו האזור התורם שממנו נלקחו הזקיקים והאזור המטופל, כלומר האזור שבו השיער המושתל צריך לצמוח בהמשך. על מנת לאפשר החלמה של האזור המטופל עוטף הרופא את הקרקפת בחבישה. המטרה היא לספוג הפרשות במידה וישנן, לספוג דימום אם ישנו ולהגן על האזור. חשוב לציין כי חבישה זאת איננה צריכה ללוות אותך לאורך זמן. למעשה לאחר יום עד יומיים מרגע ההשתלה כבר ניתן להסיר אותה. במידת הצורך, ניתן להשתמש בכיסוי ראש על מנת להגן על האזורים שעדיין רגישים למגע למשך מספר ימים נוספים. מומלץ שלא לנגב את הראש לאחר חפיפה או רחצה, לתקופה של כשבועיים.

מה מרגישים לאחר ההשתלה

לאחר שההרדמה והאלחוש של ההשתלה פגו, אתה צפוי להרגיש תחושה של עקצוץ, צריבה וכאב ברמה קלה עד בינונית. הבשורות הטובות הן שלמרות אי הנוחות, זה פשוט אומר שההשתלה עובדת. חשוב שלא לגעת באזור המטופל, לא לגרד וכל להימנע מהפרעה לתהליך. צריך שהאזור יישאר נקי כך שלא יזדהם. במידה והכאבים מעיקים, ניתן להיעזר בתרופות לשיכוך הכאב. לאחר מספר ימים, ניתן כבר לחזור לשגרה, כלומר אפשר אפילו לחפוף את הראש, אך רק בתכשיר רפואי או שמפו מיוחד, לפרק זמן שלפי הנחיית הרופא.