כף יד נרדמת

כף היד היא החלק החשוב ביותר בגופנו. הוא משמש לשליטה בתנועות שלנו והוא נרדם כשאיננו משתמשים בו.

בכף היד יש הרבה שרירים ואלו השולטים בתנועה נקראים שרירי הכופפים. עם זאת, אם לא נשתמש בהם, הם הופכים חלשים ולא יכולים לנוע מהר כמו שצריך. זה נקרא "תסמונת שריר כף היד-גב" (PDMS). כשזה קורה, היד נרדמת ואנחנו לא יכולים לעשות איתה כלום. זה דומה למכונית שנתקעת בכביש מכוסה קרח בגלל שהבלמים שלה לא תקינים.

מאמר זה עוסק בבעיית "היד נרדמת". זו בעיה שקורה לכולנו והיא יכולה לקרות בכל עת וכמובן שעל מנת לאבחן נושא זה מומלץ לפנות אל רופא ולקבל חוות דעת אורטופדית כף יד.

שרירים בכף היד שחשוב להכיר

כדי לקבל אחיזה טובה ב-PDMS, זה יהיה מועיל לבחון את ארבעת השרירים המבצעים תנועה בכף היד. אלה הם: pronator teres (קדמת היד), palmaris longus (גב היד), abductor pollicis (גב עליון) ו-abductor digiti minimi או עצב אולנרי.

בנוסף , האצבע האמצעית תהיה שימושית לסיבוב סביב פרק כף היד, כמו גם לכיפוף והארכת האגודל.

שרירים בכף היד שנמתחים: Pronator Teres, Abductor Pollicis, Abductor Digiti Minimi ושרירי פושטי האגודל (אמצע/אצבע מורה) שרירים שמושכים: Palmaris longus, חטוף אגודל, פוליציס חוטף (שריר אגודל).

איך נתן לטפל בתסמונת כף היד הנרדמת?

נצפה שלחלק מהאנשים יש נטייה להירדמות של כף היד לאחר שעשו את אותו הדבר במשך מספר שעות. זה נקרא "תסמונת היד הרדומה".

אנשים עם הפרעה זו אינם מסוגלים לשלוט בידיהם בזמן שהם עושים משהו. הם מרגישים ישנוניים, וידיהם יתחילו לצנוח ולהירדם.

ניתן לטפל במצב זה באמצעות מכשיר הנלבש על פרק כף היד או ביד. זה יכול לשמש כדי לעורר את שרירי הידיים ולגרום להם לעשות את מה שאתה רוצה שהם יעשו. המכשיר פועל על ידי שליחת אותות חשמליים לשרירי היד או היד, מה שממריץ אותם כך שתוכל לשלוט בו שוב בעצמך.

>>>למידע נוסף בקרו באתר של ד"ר עמית קדמי