כאבי ראש – כיצד הם יכולים להשפיע עלינו

כאבי ראש – כיצד הם יכולים להשפיע עלינו

אחד מסוגי הכאבים הנפוצים ביותר איתם אנחנו מתמודדים בסיטואציות ובזמנים שונים, הוא כאב ראש. אין אדם שלא חווה את זה לפחות פעם אחת בחייו, יש מי שחווה את זה לעיתים תכופות כתוצאה ממיגרנות איתן הוא מתמודד. 

כאבי ראש מאופיינים, בדרך כלל, בלחץ שמרגישים באזורים שונים של הראש, בפרט בחלק הקדמי או האחורי שלו, כמו כן, הרבה פעמים מדובר על כאב תחושתי, אשר גם איננו נובע מסיבה מסוימת, הוא יכול להשפיע עלינו בצורות שונות ולהפריע לתפקוד שלנו. 

כאבי ראש נוצרים מסיבות שונות. בין היתר, כתוצאה ממתח ולחץ נפשי, עומס (כולל עומס של רעשים או פעולות חיצוניות אחרות שמשפיעות עלינו), חוסר שינה, שתיית אלכוהול, חוסר צריכת מים בכמויות מספקות, תנאי מזג אוויר (בפרט חום קיצוני), דיכאון, אכילה לא מסודרת, תופעות לוואי משימוש בתרופות  ועוד. 

כמו כן, ישנם כאבי ראש שנובעים דווקא מאפיונים פיזיולוגיים שונים, למשל, תנועה לא נכונה, כאבי גב או כתפיים שמקרינים לראש, ועוד. במקרים אלו הבעיה הרבה יותר ברורה וחדה. 

כיצד אפשר לטפל בכאבי ראש בצורה נכונה?

ישנן כמה המלצות לטיפול בכאבי ראש. ההמלצה העיקרית היא לנוח, לקחת פסק זמן ולא לעשות שום דבר, לאכול, לשתות ולישון בצורה נכונה. 

ישנם מקרים, כמו למשל, אם מדובר בכאב ראש שנובע מסיבות פיזיולוגיות, אז אפשר לטפל בבעיה באמצעות טיפולים אלטרנטיביים, בין אם זה עיסוי, שיאצו, דיקור, אוסטיאופתיה אצל אוסטאופת מקצועי, או טיפולים אחרים טבעיים לחלוטין. מוטב להימנע כמה שיותר משימוש בכדורים או דברים אחרים שיכולים להשפיע לרעה, בגלל תופעות לוואי או סיבות אחרות. 

חשוב לציין, במקרה של מיגרנות, הטיפול יכול להיות משמעותי, על מנת שיהיה ניתן למנוע מצב זה לאורך זמן.

כתוב/כתבי תגובה