ביטוח בריאות – למה זה חשוב?

ביטוח בריאות – למה זה חשוב?

כל אזרח במדינת ישראל מבוטח באופן אוטומטי בביטוח בריאות ממלכתי, אשר מספק שירותים רפואיים במסגרת קופות החולים השונות. כל שכיר מפריש בתלוש המשכורת שלו אחוז מסוים עבור דמי בריאות, דבר החיוני לצורך הפעלת מערכת הבריאות הציבורית. אך היום כבר ברור לכולם כי מערכת הבריאות הציבורית נמצאת לקראת קריסה כללית, דבר שמחייב כל אחד להתחיל לדאוג לעתיד שלו. התורים ארוכים מתמיד, היחס פחות מקצועי ורוב האנשים מגלים כי הם נאלצים לחכות המון זמן, לצורך ביצוע של בדיקות חיוניות ודחופות. כמו כן, כדאי לדעת כי מערכת הבריאות הציבורית אינה מספקת מגוון רחב של טיפולים ותרופות חדשניות ומצילות חיים, ולכן יש צורך להשקיע בביטוח בריאות פרטי. למעשה, זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם טיפול רפואי איכותי, מקצועי ומהיר.

מהי החשיבות של ביטוח בריאות פרטי?

כאמור, מערכת הבריאות הציבורית נמצאת על סף קריסה, ולכן יש צורך לדאוג לעתיד הבריאותי שלכם. כל אחד עלול למצוא את עצמו במצב, שבו הוא יזדקק לניתוח מציל חיים, השתלה יקרה בחו"ל או טיפול מחליף ניתוח, שכלל אינו ניתן בארץ. במקרים מסוג זה, יש צורך להיעזר בביטוח בריאות פרטי, המספק כיסוי מלא לכל הצרכים האלו. כמו כן, ביטוח בריאות פרטי מספק את כל התרופות מצילות החיים, אשר אינן כלולות בסל הבריאות. יש לציין כי אדם שלא טרח להשקיע בביטוח בריאות פרטי, עלול למצוא את עצמו במצב של חוסר אונים. עלות הניתוחים, הטיפולים והתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, עלולה להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר. רוב האנשים לא מצליחים לגייס סכומים מסוג זה, ולכן נאלצים לוותר על הטיפול הרפואי האפקטיבי ביותר למצב הבריאותי שלהם. 

מה חשוב לדעת אודות ביטוח בריאות פרטי?

קודם כל, חשוב להבין כי ניתן היום למצוא בשוק לא מעט חברות ביטוח שונות כמו הראל ביטוחי בריאות למשל, המספקות ביטוחי בריאות פרטיים. חשוב כמובן לבצע סקר שוק ולהשוות בין הפוליסות השונות, על מנת לבחור את הביטוח המתאים ביותר לצרכים שלכם. לצורך העניין, אישה בגיל הפוריות, אשר מעוניינת להיכנס להיריון ולהביא ילדים, צריכה לוודא כי הפוליסה כוללת סל של שירותים הקשורים לתחום ההיריון והלידה. לעומת זאת, מי שלא מתכננת להיכנס להיריון, צריכה לבחור בפוליסה שאינה כוללת שירותים מסוג זה, על מנת לחסוך במחיר. החוכמה היא לבחור בביטוח בריאות מותאם אישית, על מנת לספק את כל הצרכים שלכם. יש לוודא כי מדובר על פוליסה מקיפה ככל הניתן, אשר מכילה תרופות שאינן כלולות בסל התרופות, כיסוי מלא לביצוע של ניתוחים פרטיים והשתלות בארץ ובחו"ל, כיסוי לטיפולים מיוחדים בארץ ובחו"ל, בחירה חופשית של רופא או מנתח, כיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח, כיסוי ייעוץ עם רופאים מומחים ועוד.

לסיכום, ביטוח בריאות פרטי נחשב לאחת ההשקעות הנבונות והחשובות ביותר עבור כל אדם. יש לזכור כי הבריאות נחשבת לערך עליון, היות ואין שום משמעות לכסף, רכוש או הנאות החיים, כאשר הבריאות לקויה. לכן מומלץ להשקיע בביטוח מקיף ויסודי, על מנת לאפשר לעצמכם שקט נפשי בעת צרה. מומלץ תמיד לבצע סקר שוק, להשוות בין הפוליסות השונות ולא לוותר על הצרכים שלכם. כדאי לרכוש ביטוח פרטי לכל בני הבית.

כתוב/כתבי תגובה