יום הולדת בסימן בריאות: כך תעשו זאת!

יום הולדת בסימן בריאות: כך תעשו זאת!

בשנים האחרונות הטרנד הבריאותי מצוי במגמת עלייה, כך שיותר ויותר הורים מבקשים להימנע ממתוקים ושוקולדים, ומלמדים את הילדים כיצד לשמור על בריאותם ולצרוך מזונות בריאים ומזינים. אך מה עושים כשיום ההולדת מתקרב? ובכן, טוב לדעת שניתן לחגוג את יום ההולדת בסימן בריאות. אספנו בעבורכם טיפים ורעיונות מקוריים.

ללא חטיפים וללא שוקולדים – זה אפשרי!

מכירים את הרגע הזה שבו הילדים מגיעים למסיבת יום ההולדת, רואים את שולחן החטיפים ומסתערים עליו? ובכן, טוב לדעת שלא חייבים להגיש חטיפים עתירי נתרן או שוקולדים עמוסי סוכר ביום ההולדת ובהחלט ניתן להגיש גם נשנושים בריאים וטעימים.

למשל, תוכלו לרכוש פלטת פירות ולהניח על השולחן. זה צבעוני, משמח, טעים ומתוק. כמו כן, תוכלו להכין צ'יפס אפוי בתנור, ירקות חתוכים לרצועות וסנדוויצ'ים מקמח חיטה מלאה.

עוגה עתירת קלוריות? אפשר גם אחרת!

עוגת יום ההולדת היא גולת הכותרת של החגיגה, אך במקום לרכוש עוגה עתירת קלוריות וסוכר, תוכלו לאפות בבית עוגה טעימה גם ללא תוספות סוכר. אגב, אם במסיבה לא עתידים להגיע ילדים שרגישים לשומשום, תוכלו לאפות עוגה המבוססת על טחינה וסילאן. גם טעים, וגם בריא!

וותרו על שתייה מתוקה

מי אמר שחייבים להגיש לשולחן יום ההולדת שתייה מתוקה? בהחלט אפשר לוותר על המיצים והשתייה המוגזת ולהגיש מים בתוספת פירות, למשל מים בטעם אבטיח (עם חתיכות פרי), לימונדה סחוטה או מיץ תפוזים שסחטתם בעצמכם. אמנם מדובר בקצת יותר עבודה, אבל זה ללא ספק משתלם.

פעילויות ספורטיביות וחווייתיות

במקום הופעה של אמן, תוכלו לארגן לילדים יום ספורט עם תחנות ספורטיביות שונות, החל מקליעה למטרה, קפיצה בחבל, משיכת חבל, מרוץ שקים ועוד. מיטיבי הלכת יוכלו להסוות את הפעילות הספורטיביות בחגיגת קונספט כמו יום הולדת בסגנון הישרדות, כשמרבית המשימות יכללו בתוכן פעילות גופנית.

 

חגיגת יום הולדת לא חייבת לכלול מתוקים וחטיפים מלוחים, ובהחלט ניתן למצוא חלופות בריאות וטעימות, ולחגוג לילדים יום הולדת בסימון בריאות. נסו לשלב יותר פירות וירקות ולארגן פעילות ספורטיבית וחווייתית. מזל טוב!

כתוב/כתבי תגובה