בדיקת הליקובקטור פלורי ביתית

הליקובקטור פלוריבדיקה ביתית

הליקובקטר פילורי הוא חיידק הגורם לכיב קיבה והוא הגורם השכיח ביותר לדלקת קיבה בעולם. ההערכה היא שכמחצית מאוכלוסיית העולם נושאת הליקובקטר פילורי בקיבה, אך רק אחוז קטן מושפע ממנו.

הליקובקטר פילורי עלול לגרום לכיב קיבה, דלקת בלבלב ובמקרים מסוימים לסרטן. בדיקות ביתיות הן דרך פשוטה לבדוק זיהומי הליקובקטור פלורי ולמנוע כל סיבוכים עתידיים להתפתח על ידי תפיסתם בשלב מוקדם לפני שיש להם הזדמנות להתפתח למצבים בריאותיים חמורים כגון סרטן קיבה או דלקת לבלב. על מנת למנוע מחלות אלו, חשוב לדאוג לבריאותך על ידי בדיקת הליקובקטר פילורי ביתית.

ניתן למצוא את החיידק בקיבה ובמעי הדק של בני אדם. הסימפטומים של זיהום הליקובקטר פילורי יכולים להיות דומים לסימפטומים של מחלות אחרות, כגון גסטרואנטריטיס, מחלת כיב פפטי, או אפילו סרטן. לכן, הבדיקה הביתית יכולה גם לשלול הימצאות של החיידק וגם לאשר הימצאות ולמנוע לחץ מיותר ממחלות קשות יותר.

בדיקה ביתית היא מכשיר שיכול לזהות נוכחות של הליקובקטר פילורי ברוק, בנשימה או בצואה. זוהי דרך לא פולשנית לסנן את החיידק הזה ללא צורך לבקר במשרד הרופא. הערכה הביתית משתמשת בדגימת רוק כדי לזהות הליקובקטר פילורי תוך דקה אחת או פחות. מומלץ להיבדק לפחות פעם בשנה שכן זה עוזר בגילוי מוקדם של החיידק ואפשרויות הטיפול בו.

בדיקות ביתיות של הליקובקטר פילורי משמשות בעיקר אנשים שלא אובחנו עם הליקובקטר פילורי אך רוצים לדעת אם הם עלולים להידבק וזקוקים לטיפול (קבלו מידע מקצועי באתר הליקופדיה – פורטל המידע על חיידק הליקובקטר פילורי). ניתן להשתמש בערכת הבדיקה הביתית לאיתור זיהום הליקובקטר פילורי ולספק מידע האם נדבקתם בו או לא, וכן באיזה סוג של זן נדבקתם, אם בכלל. כמו כן, ניתן להזמין בדיקות אונליין לנוחות נוספת ושקט נפשי בעת נסיעה לחו"ל או יציאה לחופשה.