איך תזהו שיש להם עובש בבית שדורש טיפול?

איך תזהו שיש להם עובש בבית שדורש טיפול?

נמצאים אצל אנשים אחרים בביתם וריח העובש מתחיל להיות מורגש.. מה עושים? כיצד ניתן לדעת מאיפה מגיע העובש אל תוך קירות בתינו. על כל זאת ועוד, ננסה להסביר מנקודת מבטי במאמר מיוחד זה.

איך תזהו שיש להם עובש בבית שדורש טיפול? |

תחשבו שאתם נמצאים אצל כמה חברים בערב חורפי ומעניין, אתם מתחילים להריח את ריח העובש היוצא מקירות הבית, מה עליכם לעשות קודם כל. ישנם אנשים שמעדיפים להתחמק לניקיון העובש אך חלקם, מעדיפים דווקא לטפל בו בצורה המהירה ביותר באמצעות שיקום נזקי מים במור נזקים.

כיצד להפסיק את צמיחת עובש במרתף? |

ראשית, חפשו את העובש מעבר למשטחים הגלויים, כיוון שהם נוטים להתפשט למקומות רחוקים יותר מהחלקים החשופים.

הסירו שקיות, ארגזים ופריטים אחרים באזור ושימו אותם בשקיות זבל, במיוחד אלה שבאו במגע עם התבניות. הסירו שטיחים וחומרים אחרים שאתם חושדים שהם מושפעים מעובש.

כיצד לנקות ביסודיות את העובש מהקיר? |

הכינו בקבוק ריסוס, שימו בו חומץ, מים או אקונומיקה, ורססו את התמיסה על הקירות, החלונות, הצינורות, ואביזרים אחרים. השאירו אותם כך למשך שעה עד שעתיים.

בחוץ, השליכו מיד חומרים מזוהמים, למעט בגדים ושטיחים שניתן לשטוף אותם וכמה חומרים מתכתיים, פלסטיים או עמידים בפני לחות שאתם חושבים שתוכלו לנקות אותם.

ריסוס משטחים להסרת העובש |

רססו מחדש את המשטחים במרתף לאחר שעתיים השהייה עם החומר וקרצפו את המשטחים הכי חזק שתוכלו, והשתמשו במברשות כתמים קשים כדי להסירם בקלות רבה.

שוטפים היטב את המשטחים המשופשפים, שוב ושוב. ריססו את המשטחים עם חומץ בפעם האחרונה, לפני שתשאיר אותם כמה דקות לייבוש. לאחר שהמרתף יתייבש, יש לתקן ולנקות אותו מחדש כבעבר. במידה ומדובר בעובש עיקש המסרב לרדת לאחר כל זאת, מומלץ לפנות לעזרה של אנשי מקצוע מומחים בתחום באמצעות הקישור https://mor-nezakim.co.il/drying-of-buildings/ 

כתוב/כתבי תגובה