איך מבצעים בדיקת גז ראדון?

גז רדון הוא גז רדיואקטיבי חסר צבע ונטול ריח המופק על ידי ריקבון אורניום בקרקע. זה יכול לחלחל לביתכם דרך חלל כלשהו, רצפת המרתף והקירות שלכם. איך אפשר לבצע באופן נכון בדיקת גז ראדון?!

איך מבצעים בדיקת גז ראדון? |

רמות גבוהות של גז ראדון, הן הגורם המוביל לסרטן ריאות אצל אנשים שאינם מעשנים והגורם השני המוביל לסרטן ריאות אצל כולנו. לכן, ביצוע בדיקת גז ראדון הוא הצעד הראשון בשיפור בריאות משפחתכם.

אתם יכולים לבצע בדיקת גז ראדון לטווח קצר (48 שעות) או בדיקת גז ראדון לטווח ארוך (90 עד 365 יום) באמצעות ערכה לא יקרה. 

אנשים רבים בוחרים בבדיקה לטווח הקצר כדי לדעת באופן מהיר על רמות הראדון הנוכחיות שלהם. עם זאת, מכיוון שרמות גז הראדון יכולות להשתנות לפי עונה, טמפרטורת חוץ ולחץ ברומטרי, עליכם לבדוק שוב מאוחר יותר, אם תקבלו קריאה נמוכה בבדיקה החוזרת.

כמה עולה בדיקת גז ראדון? |

ערכות בדיקה לטווח קצר עולות מוערך בסביבות 200 ₪ וערכה לטווח ארוך עולה בערך 400 ₪. מחיר הרכישה כולל בדרך כלל את דמי המעבדה, אך כדי לבחון זאת לפני שקונים ערכה כזו.

כיצד לבצע בדיקת גז ראדון לטווח קצר |

בחרו שעה שבה רוחות או סופות גשם גבוהות אינן צפויות בתחזית והקפידו לשמור על הדלתות והחלונות שלכם סגורים למשך 12 שעות לפחות לפני פתיחת הערכה. 

יש למקם את הערכה על המרחב הנמוך ביותר בבית. הציבו את הערכה על משטח ישר ובמרכז החדר, הרחיקו מרשמי חום / AC, מאווררים וציוד כביסה. פתחו את הערכה, הקליטו את זמן ההתחלה והשאירו אותה במקום במשך 48 שעות.