איך עושים הפסקת הריון?

הפסקת הריון בישראל, גם במקרים בהם מדובר בהפסקת היריון לא רצוי, חייבת להיעשות לאחר קבלת אישור מטעם הוועדה להפסקת היריון שהיא למעשה הגוף המוסמך על פי חוק לדון בבקשות להפסקת ההיריון. וועדה זו פועלת בכל בית חולים ציבורי או פרטי בו ניתן לבצע פעולות כירורגיות שונות לצורך הפסקת ההיריון. 

> קראי על הפסקת הריון עם תרופה /ציטוטק/https://www.abortion.org.il

באיזה מקרים ניתן אישור להפסקת ההיריון על פי חוק? 

הפסקת הריון בכל בית חולים ציבורי ו/או פרטי אחר, תתאפשר עם הינתן אישור לכך על ידי חברי הוועדה להפסקת היריון הפועלת בבית החולים, כאשר אישור מצד הוועדה יינתן במידה והדרישה להפסקת היריון עומדת באחד או יותר מהתנאים הבאים: 

  • גיל האישה המגישה את הבקשה הינו מתחת ל-18 ו/או מעל ל-40 
  • הבקשה מתייחסת להיריון שהוא תוצאה של יחסים מחוץ לנישואין
  • הבקשה מתייחסת להיריון שהוא תוצאה של יחסים אסורים על פי החוק הפלילי
  • הבקשה מתייחסת להיריון בו העובר עלול להיות בעל מום נפשי/גופני 
  • הבקשה מתייחסת להיריון העלול לסכן את חיי היולדת

שימו לב – אישור לצרכי הפסקת הריון, יינתן אך ורק במקרים בהם הבקשה הוגשה לחברי הוועדה לפני השבוע ה-24 להריון. בכל אותם מקרים בהם הבקשה הוגשה לאחר השבוע ה-24, הדבר מחייב קבלת אישור מטעמה של וועדה מיוחדת המונה 5 חברים. 

הפסקת הריון – כיצד? 

עם הינתן אישור להפסקת הריון על ידי הוועדה הממונה מטעם בית החולים, קיימות מספר חלופות להפסקת ההיריון בהתאם לשבוע ההיריון בו אתן מצויות כדלקמן:

  • עד וכולל השבוע התשיעי להיריון – ניתן לבצע הפסקת ההיריון באמצעות טיפול תרופתי 
  • משבוע 10 ועד השבוע ה-24 להיריון – הפסקת ההיריון תתבצע באמצעות הליך כירורגי הידוע בשם: גרידה, שמטרתו ריקון תוכן ההיריון

בשני המקרים, המטופלות נדרשות למעקב רפואי למשך מספר שבועות מיום הפסקת ההיריון. 

הפסקת הריון באמצעות טיפול תרופתי – מה חשוב לדעת? 

הפסקת הריון באמצעות טיפול תרופתי מיושמת באמצעות כדור להפסקת הריון שנועד לגרום להתכווצויות של שרירי הרחם, דבר המעודד את פליטת התוכן ההיריוני. טיפול זה ניתן עד השבוע התשיעי להיריון (כולל), כאשר נטילת התרופות נעשית במהלך בדיקה אצל הרופא המטפל, כאשר המטופלת נדרשת לחזור לביקורת מספר ימים לאחר פליטת התוכן ההיריוני. טיפול זה להפסקת היריון אינו מיועד לנשים עם מחלות רקע, נשים הנוטלות מדללי דם ונשים הסובלות מבעיות קרישה.  

רוצות לדעת יותר על הפסקת הריון בארץ? אתן מוזמנות ליצור איתנו ולהבטיח לעצמכן ליווי דיסקרטי ומקצועי לאורך כל שלבי הטיפול הנדרש לכן, לרבות, סיוע בהתמודדות אל מול הוועדה להפסקת הריון הפועלת בבית חולים כזה או אחר. 

קראי עוד באתר של אבורשן>>>