כיצד שינה לא בריאה פוגעת בבריאות

לא במקרה, רופאים ממליצים על לפחות 6 שעות שינה סדירות בלילה עבור אנשים מבוגרים ויותר מזה עבור אנשים צעירים, בני נוער וילדים. ההסבר הוא מאוד פשוט, שינה לא סדירה, לא בריאה, עלולה לגרום נזק בריאותי מתמשך. 

אם ניקח למשל ספורטאים, אז לצד אימונים ותזונה, עליהם גם להשקיע בשעות שינה. הם צריכים לישון בלילה היטב, שכן זה הזמן בו הגוף שלנו מתאושש, משתקם, וצובר אנרגיות להמשך האימונים. זה נכון לא רק עבור ספורטאים אלא גם עבור אנשים במקצועות אחרים. 

שינה לא בריאה, לא סדירה, יכולה לגרום לחוסר ריכוז, עייפות מתמשכת, בלבול, תחושות נפשיות קשות וכן היא יכולה להקשות על הגוף להתאושש ולהחלים, אם למשל מתמודדים עם מחלות, דלקות, זיהומים, ופציעות שונות. זו אחת הסיבות, שאנשים חולים או אנשים פצועים, צריך לנוח הרבה, הן בשביל שלא יתאמצו יותר מדי והן בשביל שיוכלו לתת לגוף שלהם להתאושש. לכן, הם צריכים לישון, בזמן השינה הגוף משקם את עצמו. 

מה עושים עם שינה לא בריאה

במידה ואנחנו מתקשים לישון בצורה סדירה, אזי שעלינו לפנות אל גורמים מומחים, גורמים שמתמחים בבעיות שינה שיעזרו לנו במציאת פתרון כיצד מטפלים בהפרעות שינההם ידעו כיצד לאבחן את הבעיה ולעזור לנו להתמודד איתה. 

בין היתר, באמצעות כלים שיעזרו לבחון אותנו בזמן השינה, הם יוכלו לדעת מה גורם לנו להתעורר, באיזה מצב אנחנו מתעוררים ועוד. עד שהם יגיעו לנקודה, בהם יוכלו לספק לנו כלים ואמצעים איך לישון טוב יותר. 

הכלים שמציעה יועצת שינה למשל, יכולים לתת לנו שיטות שונות שיעזרו לנו לישון שינה סדירה, וכן הם יכולים להיות כדורים או אמצעים תרופתיים אחרים. בכל מקרה, חשוב מאוד שאנחנו נקפיד על טיפול עקבי, בשביל שנוכל לייצר לעצמנו שינה סדירה לאורך זמן.