איך להתמודד עם הייפראמזיס גרבידרום

סובלת מתופעת הייפראמזיס גרבידרום? אל תדאגי, את לא לבד. הייפראמזיס גרבידרום זוהי תופעה הגורמת לתחושה קשה של בחילות, הקאות וסחרחורות אשר גורמות אף לליקויים חמורים ביכולת לאכול ולשתות כראוי. ההשלכות של התופעה קשים, בלתי נסבלים ואף גורמים לשינוי משקל משמעותי. אם הגעת למאמר זה, כנראה שאת חוששת או סובלת מתופעה זו.

כאן ננסה לתת לך את דרכי ההתמודדות המוכרים עם hyperemesis gravidarum >

אז איך מתמודדים?


למרות שתופעה זו לא מאוד נפוצה ושיעור הנשים הסובלות ממנה עומד על 0.3% ועד ל2%, היא מוכרת ויש כמובן כמה דרכים להתמודד איתה.

  • קודם כל ולפני הכל, סובלת מבחילות והקאות בתדירות גבוהה? מרגישה שזה אולי לא מצב תקין? אנא פני בדחיפות לרופא המלווה אותך והתייעצי על המצב. במידת הצורך תדרשי את הבדיקות הרלוונטיות לתופעה.
  • מנות קטנות – אחת הדרכים להקל על המצב, תהיה פיצול הארוחות לארוחות קטנות מספר פעמים ביום.
  • מזון יבש – כחלק משינוי התזונה, יומלץ לאישה הסובלת להרבות במזון יבש כמו קרקרים למשל.
  • טיפול מקיף – בעת בחילות והקאות בהריון לעיתים תזדקק האישה לטיפול יותר מורכב אשר יכלול כבר השארות בבית החולים, חיבור לנוזלים ועוד.


תרגישי טוב – אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר

תרגישי טוב, במובן הכי עמוק של המילה. כמו בהרבה ליקויים בגופנו, אחת הסיבות העיקריות לסבל פיזי דווקא טמונה בנפש שלנו. תקופת ההיריון הינה תקופה אשר בהחלט עלולה להיות מורכבת. הרבה מאוד רגשות חזקים, פחדים, שינויים פיזיים ועוד הרבה משתנים שההשפעה שלהם על הנפש שלנו הינה גדולה משנוכל לדמיין.
העצה שלנו? העניקי לעצמך טיפול מקצועי. מגיע לך ובמיוחד בתקופה כזו מורכבת, לפתוח ולדבר את שעל ליבך. על מנת לשמור על גופף במיטבו – העניקי גם לנפשך את הטיפול הנכון.