עורך דין לוועדה רפואית

כיום כבר ידוע שבא מעט מקרים יש צורך בייצוג של עוד נזקי גוף לוועדה רפואית. נכים, קשישים, אנשים עם צרכים מיוחדים וכולי – כולם זקוקים לייצוג מול מוסדות גדולים, החל מהמוסד לביטוח לאומי עד לייצוג מול חברות ביטוח. 

אבל מה זאת ועדה רפואית? 

ועדה רפואית היא קבוצת רופאים אשר אחראית לעיון בתיעוד הרפואי של החולים ובתיקים של אנשים שהגישו בקשה לקבל קצבאות או גמלאות, כמו גם בקשה לשירותי סיעוד ושאר הטבות. הבקשות מוגשות עקב מצב רפואי – החל מחוסר תפקוד ונכות כללית עד אבדן כושר עבודה. 

הוועדה מורכבת מרופאים מהתמחויות שונות. חברי הוועד בוחנים את הרישומים ומוודאים שהם עומדים בסטנדרטים שנקבעו על ידי הוועדה הרפואית, כמו למשל מבחני כשירות, בחינת סדר היום, בחינת מסוגלות, וסריקת חוות דעת של רופאים ומומחים בכול מקרה לגופו.

למעשה, ועדה רפואית היא קבוצה של רופאים הבודקים את כישוריהם של אנשים ביחס לבריאות, גיל, תפקוד וכולי ובכך לקבוע אחוזי נכות ואבדן כושר עבודה.   

למה צריך עורך דין עבור ועדות כאלה?

מלבד הליווי והטיפול בבירוקרטיה הנחוץ בהגשת תביעת נכות (תביעה לגמלה ושאר זכויות) – עורך הדין ייצג אתכם בוועדה. 

עורך הדין לוועדה הרפואית מסייע במתן בהירות אודות מצבו של הלקוח וגם מסייע בהפחתת הטיות בתהליך קבלת ההחלטות לגבי כשירות רפואית. 

תפקידו של עורך דין ועדה רפואית הוא לייצג את האינטרסים של הלקוח ולאפשר כמה שיותר אחוזי נכות ואבדן כושר עבודה כמו גם אבדן זכויות. 

לסיכום, ועדות רפואיות הן ועדות שמחליטות אם אדם מתאים לעבודה או שעליו לקבל סיוע כספי וזכויות.  עורך דין לוועדה רפואית חייב להיות טוב ואיכותי וגם כזה שיגבה שכר טרחה שאינו גבוה. כך הוא יכול לסייע לכם למצות את הזכויות המגיעות לכם, כבר עכשיו! 

לפרטים נוספים >>>