כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הם גורם שכיח לביקורים אצל רופא גב. על פי המכון הלאומי להפרעות נוירולוגיות ושבץ מוחי, כאבי גב תחתון הם הגורם השכיח ביותר למוגבלות בעבודה. לפחות 80 אחוז מהאנשים מעל גיל 50 יחוו כאבי גב תחתון במהלך חייהם.

כאבי גב תחתון

רוב כאבי הגב התחתון הם תוצאה של פציעה, כגון נקעים או מתיחות שרירים עקב תנועות פתאומיות או מכניקת גוף לקויה בזמן הרמת חפצים כבדים.

כאבי גב תחתון יכולים גם להיות תוצאה של מחלות מסוימות, כגון:

  • סרטן בחוט השדרה
  • פריצת דיסק
  • דלקת פרקים
  • זיהומים בכליות
  • זיהומים בעמוד השדרה

כאבי גב חריפים, יכולים להימשך בין מספר ימים למספר שבועות, בעוד שכאבי גב כרוניים הם כאבים שנמשכים יותר משלושה חודשים.

מתי יופיעו כאבי גב?

סביר יותר כי כאבי גב תחתון יופיעו אצל אנשים בגילאי 30 עד 50. זה נובע בחלקו מהשינויים המתרחשים בגוף עם ההזדקנות. ככל שאתם מתבגרים, יש ירידה בתכולת הנוזלים בין החוליות בעמוד השדרה.

משמעות הדבר היא, כי הדיסקים בעמוד השדרה, חווים גירוי ביתר קלות. אתם גם מאבדים קצת טונוס שרירים, מה שהופך את הגב ליותר כואב. זו הסיבה שחיזוק שרירי הגב ושימוש במכניקות גוף טובות, מועילים במניעת כאבי גב תחתון.

מהם הגורמים לכאבי גב תחתון?

השרירים והרצועות בגב, יכולים להימתח או להיקרע בגלל עודף פעילות (הכירו תרגילים לכאבי גב תחתון). הסימפטומים כוללים כאב ונוקשות בגב התחתון, כמו גם עוויתות שרירים. מנוחה ופיזיותרפיה הם תרופות לתסמינים אלו.

זה יכול לגרום לדחיסה של שורש העצב כשהוא יוצא מחוט השדרה ודרך עצמות החוליות. פגיעה בדיסק מתרחשת, בדרך כלל, לאחר הרמת משהו כבד או סיבוב הגב וכמובן מסיבות דומות אחרות.