מיינדפולנס למתחילים

אם אתם תוהים לעצמכם כיצד התמקדות בהווה יכולה להועיל לכם, אז נאמר לכם כבר כאן שכן. יש לכם השפעות גדולות להמשך היום וזה מה שבא המיינדפולנס לעשות. המשיכו לקרוא כדי ללמוד הכל על מיינדפולנס כגישה לחיים, בריאות נפשית ורווחה.

מיינדפולנס למתחילים – מה זה מיינדפולנס?

בבסיסו, קורס מיינדפולנס מלמד כי זוהי מערכת יחסים שהאדם עושה עם עצמו ועם העולם הסובב אותו. זה מרענן, במיוחד כי זה לא עוד קבוצה של כללים ועקרונות שצריך לשנן ונהלים קפדניים שצריך לעשות או צעדים לנקוט בהם. 

זו לא אופנה נוצצת עם הבטחות חלולות לחיים מושלמים. זו גם לא גישה של תיקון מהיר לאושר. מיינדפולנס, היא דרך להופיע, להרגיש ולהתייחס לעצמכם, לאחרים ולמצבים השונים שלכם – לא משנה אילו מכשולים, גורמי לחץ ואתגרים צצים לכם בדרך.

מיינדפולנס, היא גישה לחיים המאפשרת לכם לחיות ברגעים האמיתיים שלכם במקום להיות לכודים במחשבות וברגשות שלכם לגבי העבר, ההווה או העתיד – המוח שלכם מלא בהיבטים המוחשיים של הרגע הנוכחי שאתם נמצאים בו.

מושגי מפתח של מיינדפולנס

מיינדפולנס, משמשת כדי לעקוף את התגובה האוטומטית של המוח והגוף למצבים שונים, למחשבות ולרגשות שלנו. שימוש בנשימה עמוקה ובחושים שלכם (ראייה, צליל, מגע, ריח, טעם) כדי להתרכז ברגע הנוכחי, גורם לשינויים במוח ובגוף. 

פעולות נשימה

פעולות הנשימה וההתמקדות ברגע הנוכחי שלכם במקום להתמקד במחשבות וברגשות שבמוחכם, מפחיתות את הפעילות במערכת העצבים הסימפתטית שלכם (זו שאחראית לתגובת הלחץ) ומפעילות את מערכת העצבים הפאראסימפתטית שלכם.

עם זאת, עבודת המיינדפולנס לא מסתיימת כאן. לאחר שלקחתם אחריות על הגוף שלכם והעברתם את עצמכם מתגובת הלחץ של הגוף למצב רגוע, מיומנויות וכלים של מיינדפולנס למתחילים יעזרו לכם בהרגעת הנפש.