נזק עצבי לאחר טיפולי שיניים

מדוע אזור הפה והפנים הם כה רגישים? זאת בשל הסיבה שזהו אזור עצבי. מה עושים? פונים אל רופא שיניים. אולם יש לדעת כי טיפולי שיניים טומנים בתוכם גם סיכונים, לא תמיד הכל הולך חלק, ואחת הסכנות העיקריות היא נזק עצבי לאחר טיפול שיניים.

כיצד נוצר נזק עצבי?

נזק עצבי לאחר טיפולי שיניים עלול להיגרם בשל פגיעה עצבית בשן. את תחום זריקות ההרדמה המקומיות, צריך להכיר היטב בכדי לא לבצע טעויות. קיימות פגיעות ישירות ופגיעות בעקיפין.

נזק לעצב עלול להיווצר בדרך עקיפה, בשל תגובות דלקתיות של המטופל, וגם זריקות ההרדמה אינן אינם חפות מסכנות. לעיתים רופא השיניים עושה שימוש בחומרי הרדמה בהם גם רעלים, בין אם הוא מודע לכך או בין אם לא.

כיצד מתבטא הנזק לעצב?

אם קיים נזק עצבי, המטופל עלול לסבול מכמה תופעות נפוצות: חוסר תחושה באזור הפה והפנים או להיפך, אזור הטיפול מביא לכאבים שאינם מרפים, ואף רגישות רבה.

איך מטפלים?

במקרים אלה ייתכן כי רופא השיניים ינפק מרשם לתרופות נוגדות דלקת, הן נועדו במיוחד להקטין תופעות הלוואי. האם הן יעילות? תלוי מתי נלקחו. 

נזק עצבי חמור לאחר טיפולי שיניים

הפגיעה בעצב אמורה לחלוף מתישהו, אולם לעיתים הנזק לעצב הוא בלתי הפיך, אנשים מאבדים את תחושתם לאורך חודשים ואף שנים.

רשלנות רפואית – מה עושים?

יש לפנות למשרד עורך דין אורן הדר בו עובדים מיטב המשפטנים להם ניסיון רב בתחום הרשלנות הרפואית. באמצעות עו"ד מגישים תביעה ויש להוכיח כי הבעיות הללו נוצרו לאחר הטיפול. במקרים מסוימים, איכות החיים של המטופל איננה מעודדת. בית המשפט עלול לפסוק למי שנפגע מהטיפול אף עשרות אלפי שקלים ויותר, את זאת עושים באמצעות עו"ד.