דימום שלא בזמן מחזור

נשים רבות, בפרט נערות צעירות מתמודדות עם מחזור לא סדיר. כלומר, הוא יכול להתאחר ובין מחזור למחזור יכול לעבור תקופת זמן ממשוכת יותר ממה שנהוג. ישנן נערות שמתמודדות עם בעיה זו לאורך זמן עד שהן מתחילות לקבל מחזור סדיר. אורך המחזור עצמו יכול להשתנות, ואיננו תואם אצל כל אחת.

אחת ההשפעות של תהליך זה, הוא בין היתר דימום שלא בזמן מחזור, תופעה שיכולה להיות מאוד לא נעימה, בין אם זה בגלל הכמות ובין אם זה בגלל איכות הדימום והסימפטומים השונים שיכולים ללות את סיטואציה שכזו.

חשוב להדגיש, ישנן סיבות שונות שיכולות להוביל למצב כזה, בין אם זה חוסר איזון הורמונאלי, לחץ, מתח, טראומה, בעיות בתזונה בפרט הפרעות אכילה), אצל נשים יותר בוגרות, זה יכול להיות כתוצאה מבעיה בשחלות וכן גיל המעבר.

ישנן דרכים שונות כיצד לטפל במחזור לא סדיר. הרבה פעמים נשים בוחרות לפנות לטיפול קונבנציונאלי, והן משתמשות בכדורים מסוגים שונים. הבעיה היא, שאותם כדורים כוללים גם תופעות לוואי והם יכולים להשפיע על תפקוד הגוף והיכולת לייצר מחזור בצורה סדירה בעתיד.

לכן ההמלצה היא לחפש פתרונות לא קונבנציונאליים. למשל, דיקור סיני. נשים בוחרו בסוג טיפול זה, מאחר ואין לו תופעות לוואי, ובאופן כללי, מדובר בטיפול שמביא הרבה יותר רגיעה לגוף, תחושה הרבה יותר טובה ונעימה.

 

איך זה מתבצע ומה זה כולל

טיפול בדיקור סיני בקרב נשים עם בעיות במחזור, כולל דימום מחוץ למחזור, מתחיל באבחון הבעיה, לא רק באופן פיזי אלא גם באופנים אחרים, למשל שיחה עם האישה על מנת להבין את מצבה הנפשי, והאם היא נמצאת במצב של מתחים ולחצים.

לאחר מכן, מבצעים את הטיפול באזורים מסוימים בגוף, בפרט באזורים שמשפיעים ומושפעים מן המחזור, למשל אזור הבטן, איזור החזה, אזור איזורי הרבייה ועוד. הטיפול מתבצע בזהירות, מתוך כוונה לשחרר חומרים שיכולים לעזור בהחזרת הפעילות ההורמונאלית לסדרה, לשחרר תקיעות בגוף ולאפשר לאישה להרגיש הרבה יותר משוחררת. התהליך יכול לקחת זמן, אך בסופו של דבר הוא מספק את הפתרון הנכון עבורה.