אפשרויות של הסרת נגעי עור

קיימות מספר אפשרויות להסרת נגעי עור, בהתאם לסוג, גודל, מיקום ומאפייני הנגע. חשוב להעריך כל נגע עורי על ידי איש מקצוע רפואי לפני שמחליטים על שיטת הסרה. להלן מספר אפשרויות נפוצות להסרת נגעי עור:

ניתוח כריתה:

שיטה זו כוללת חיתוך של הנגע באמצעות אזמל או מספריים כירורגיים. השיטה משמשת בדרך כלל עבור נגעים גדולים יותר או חשודים שיש לבחון עבור ממאירות אפשרית. לאחר מכן סוגרים את הפצע בתפרים, והרקמה שנכרתה נשלחת לבדיקה פתולוגית.

קריותרפיה:

קריותרפיה כוללת הקפאת הנגע באמצעות חנקן נוזלי או חומר קריוגני אחר. השיטה משמשת בדרך כלל לנגעים שפירים קטנים יותר כמו יבלות, תגי עור וסוגים מסוימים של נגעים טרום סרטניים. ההקפאה הורסת את הנגע, והאזור המטופל יוצר גלד שבסופו של דבר נושר.

שימוש בזרם חשמלי:

מומחים ברפואה אסטתית משתמשים לעיתים בזרם חשמלי כדי לשרוף ולהסיר את הנגע. זה יעיל עבור נגעים שפירים קטנים כמו יבלות ותגי עור. ההליך מהיר יחסית, אך תיתכן תקופת ריפוי עם היווצרות גלד.

הסרת נגעי עור בלייזר:

ניתן להשתמש בלייזרים כדי למקד ולהסיר סוגים מסוימים של נגעים בעור, כגון כתמי לידה, קעקועים ונגעים פיגמנטיים. משתמשים בסוגים שונים של לייזרים בהתאם למאפייני הנגע. הסרת לייזר היא שיטה עם פחות דימומים וצלקות בהשוואה לשיטות אחרות.

שייבינג:

גילוח הנגע כולל שימוש באזמל כדי לגלח את החלק העליון של הנגע. הוא משמש בדרך כלל לנגעים כמו שומות וסוגים מסוימים של גידולים. שיטה זו בדרך כלל אינה דורשת תפרים ויכולה לגרום להצטלקות מינימלית.

ביופסייה:

ביופסייה משמשת להסרת פיסת עור עגולה המכילה את הנגע. שיטה זו משמשת לנגעים קטנים יותר והיא שימושית במיוחד לאבחון מצבי עור.

>> למידע נוסף היכנסו לאתר של ד"ר דוד מור יוסף