בריאות הפה והשיניים: מדוע חשוב לשמור על ההיגיינה?

מגיל צעיר, הורים ורופאי שיניים מבקשים ללמד אותנו שעלינו לצחצח שיניים שלוש פעמים ביום, אחרי כל ארוחה. עם הגיל, אנחנו למדים שעלינו להשתמש גם בחוט דנטאלי, קיסמים וכן במי פה. הכול במטרה אחת, לשמור על ההיגיינה ובריאות השיניים.

מדוע חשוב לשמור על בריאות הפה?

כשאנחנו מקפידים על בריאות השיניים והפה, אנו מונעים מעצמנו זיהומים ודלקות שיכולים לסכן אותנו מבחינה בריאותית. אפילו אם מדובר על דלקת קטנה לכאורה, הרי אם היא תתפתח האפקט יהיה משמעותי. אתר דנט קליניקס בכתובת https://ordent.co.il/ מספק לנו מידע מקצועי, מאמרים שנכתבו על ידי רופאים ואנשי מקצוע אשר מסבירים את חשיבות הנושא מהצד המקצועי והמדעי.

צחצוח שיניים פעם ביום לא יספיק בשביל לפנות את כל הלכלוך והמזון שמאוכלס בפה מהארוחות השונות. אותו מזון עלול לגרום לחורים בשיניים ואם לא נדאג לטפל בהם, הם יהפכו לדלקות וזיהומים, אשר יגרמו נזק משמעותי לשיניים. במקרים קיצוניים, זה יכול להוביל למצב בו נידרש לעקור שיניים ולבצע השתלות. לכן חשוב לצחצח שיניים שלוש פעמים ביום, וכן חשוב להשתמש באביזרים נוספים לשמירה על ההיגיינה. יש לעשות את זה מגיל צעיר מאוד, גם בשביל להתרגל וגם בשביל להימנע מבעיות בשיניים בשלבי ההתפתחות והצמיחה שלהן.

כיצד שומרים על ההיגיינה בפה?

הדבר העיקרי שיש להקפיד עליו הוא צחצוח שיניים אחרי כל ארוחה, בפרט בבוקר. בשעות הלילה מצטבר לכלוך שעלינו להסיר מיד כשאנחנו מתעוררים. חשוב לציין, רופאי שיניים רבים ממליצים על מעבר למברשת שיניים חשמלית. זאת מאחר והיא מסוגלת להגיע לכל מקום בפה, בצורה הרבה יותר טובה מאשר מברשת רגילה. דבר נוסף שעלינו לעשות הוא להשתמש בחוט דנטאלי אחרי כל ארוחה. החוט יאפשר לנו להסיר מזון שנמצא בין השיניים, ולא ניתן להסיר אותו באמצעות מברשת רגילה, בפרט כשמדובר על שיניים אחוריות. כמו כן, אפשר להשתמש בקיסם שיאפשר לנו להסיר לכלוך מהרווח שבין השיניים. בנוסף לכל זה, מומלץ להשתמש במי פה, שגם משפרים את ההיגיינה וגם מעניקים לפה ריח יותר נעים.