מה יש לעשות במצב של כאבים באיבר הנשי?

כאבים באיבר הנשי

עולם הרפואה עוסק בלא מעט בעיות ותופעות רפואיות מוכרות יותר ופחות, אך ישנו תחום מרכזי ברפואה אותו לא מעט נשים מכירות והוא כאבים באיבר הנשי שלהן. כאבים כאלו עשויים להיות קלים עד קשים מאוד, ולהופיע בתדירויות הולכות ומשתנות לאורך היום. לרוב נשים יחוו כאבים קלים ונסבלים בתקופת המחזור החודשי, אך יש נשים שיחוו כאבים משמעותיים עד כדי הגבלה פיזית לא רק במהלך כאבי המחזור החודשיים.

כיוון שאף אדם לא צריך לסבול כאב בכל עוצמה שהיא, חשוב לדעת מה יש לעשות במצב של כאבים באיבר הנשי , אילו גורמים עשויים לחולל את הכאבים הללו ומתי כדאי לפנות לקבלת טיפול רפואי מקצועי על ידי מומחה לגניקולוגיה.

מהם הגורמים לכאבים באיבר הנשי?

תחושת כאב באיבר הנשי עשויה לנבוע משלל גורמים, ולכן יש להבין מהו סוג ועוצמת הכאב ומתי הוא מתרחש. לדוגמא אם מדובר על כאב שורף/צורב רק במהלך מתן שתן, מדובר ככל הנראה על דלקת בשתן, זיהום פטרייתי או וסטיבוליטיס. ישנן גם מחלות צוואר הרחם העשויות להשפיע על הכאבים באיבר הנשי, בין אם מדובר על כאבים בתדירות משתנה או כאבים במהלך פעולות שונות כמו מתן שתן וקיום יחסים.

דרכי טיפול לכאבים באיבר הנשי

בכדי להעניק טיפול מתאים לתופעת הכאבים באיבר הנשי, יש לאבחן את הגורם לכאב בצורה מקצועית ונכונה. לשם כך מומלץ לפנות למומחה לגניקולוגיה שיבצע את הבדיקות הרלוונטיות באישה, ועל פי ממצאי הבדיקה ודיווחה האישי של האישה הוא יידע כיצד להתאים אם הטיפול הטוב ביותר. במקרים רבים טיפול תרופתי יוכל לסייע בתחושות הכאב, אך ישנם מצבים בהם רק ניתוח כירורגי יוכל לפתור את תחושת הכאב.

> בדקו גם מידע בנושא וסטיבוליטיס באתר של יעקב בורנשטיין