טיפול פליאטיבי – הרבה יותר מתמיכה

טיפול פליאטיבי הוא טיפול רפואי מיוחד המתמקד בשיפור איכות החיים של אנשים המתמודדים עם מחלות קשות. הוא מספק תמיכה מקיפה לחולים ולמשפחותיהם, תוך מענה לצרכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים לאורך המסע של מחלה המגבילה את החיים. טיפול פליאטיבי נועד להקל על הסימפטומים, לנהל כאב ולהציע תמיכה הוליסטית, המאפשרת לאנשים לחיות בצורה מלאה ונוחה ככל האפשר.

תמיכה הוליסטית לחולים ולמשפחות:

טיפול בכאב ותסמינים:

אחת המטרות העיקריות של טיפול פליאטיבי היא להקל על הכאב ולנהל תסמינים מעיקים. צוות טיפול פליאטיבי כולל רופאים, אחיות ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות, פועלים בשיתוף פעולה כדי ליצור תוכניות טיפול מותאמות אישית העונות על הצרכים הייחודיים של כל מטופל. באמצעות שימוש בתרופות וטיפולים משלימים, הם שואפים לספק הקלה בכאבים, בחילות, קוצר נשימה, עייפות ותסמינים אחרים, ולסייע למטופלים להחזיר את השליטה על חייהם.

תמיכה רגשית ופסיכו-סוציאלית:

מחלות קשות מביאות לרוב אתגרים רגשיים ופסיכולוגיים לחולים ולמשפחותיהם. טיפול פליאטיבי מכיר בחשיבות הטיפול בחששות אלה ומספק תמיכה באמצעות עובדים סוציאליים, יועצים ופסיכולוגים. הם מציעים הדרכה, ייעוץ ומשאבים כדי לעזור לאנשים להתמודד עם ההשפעה הרגשית של המחלה, לנווט החלטות קשות ולמצוא משמעות ושלווה בחייהם.

תקשורת וקבלת החלטות משותפת:

צוותי טיפול פליאטיבי מדגישים תקשורת פתוחה וכנה בין מטופלים, משפחות וספקי שירותי בריאות. הם מאפשרים דיונים על אפשרויות טיפול, מטרות טיפול והעדפות סוף החיים. על ידי טיפוח קבלת החלטות משותפת, המטופלים ובני משפחותיהם מוסמכים להשתתף באופן פעיל בטיפול שלהם, תוך הבטחה שהערכים, הרצונות והאמונות שלהם מכובדים.

קידום רצף טיפול:

טיפול פליאטיבי יכול להינתן בכל שלב של מחלה קשה, תוך עבודה לצד טיפולים מרפאים. זה לא מוגבל לטיפול בסוף החיים אלא יכול להשתלב מוקדם במסלול המחלה כדי לספק תמיכה מתמשכת. צוותי טיפול פליאטיבי משתפים פעולה עם ספקי שירותי הבריאות העיקריים של המטופלים, מומחים ואנשי מקצוע רפואיים אחרים כדי להבטיח רצף חלק של טיפול. 

למידע נוסף: https://novohealth.co.il/