חליטות צמחים שכדאי להכיר

חליטות צמחים הן סוג של משקה המיוצר על ידי  מים מורתחים אליהם מוסיפים עשבי תיבול מגוונים. להלן כמה מהיתרונות החשובים ביותר: הן יכולות לעזור בעיכול וסילוק, להקל על מתח וחרדה,  לעזור גם בשינה, בזיכרון ובמיקוד. בנוסף, לחליטות צמחים מסוימות יש יתרונות בריאותיים ספציפיים שיכולים אף לעזור עם מחלות מסוימות כולל מניעת סרטן וירידה במשקל.  יתרונות נוספים:  

אנרגיה – ג'ינסנג וג'ינג'ר עוזרים להעלות את רמות האנרגיה ולהפחית עייפות.  

עיכול: לימון או דבש עוזרים לעיכול, בעוד מנטה או מנטה עוזרים לבחילות. 

שיכוך כאבים: תה קמומיל מצוין לשיכוך כאבים.

 שיכוך כאבי ראש – תה מנטה

 כל אחד יכול להשתמש בצורה חופשית וכמעט ללא הגבלה.

שימוש לאורך שנים

צריך לציין כי חליטות צמחים הן אחד האלמנטים החשובים  ביותר ברפואה סינית מסורתית. הם היו בשימוש במשך אלפי שנים ועדיין בשימוש היום. נהוג לשתות בעונות החורף, האביב, הקיץ והסתיו. שותים אותם כל שעות היום. יש סוגי חליטות צמחים שכדאי לדעת עליהם. להלן כמה מהסוגים הפופולריים ביותר. ניתן להכין חליטות צמחים כמעט מכל צמח שמותר לשימוש ואינו פוגע מבחינה בריאותית.  כך למשל, אפשר להכין חליטה משורש ג'ינג'ר טרי, מקלות קינמון וקליפת לימון ועוד. סוג העשב או התבלין שבו משתמשים קובע את הטעם של המשקה הנוצר. 

צמחים לתה

הסוגים הפופולריים ביותר של חליטות צמחים לתה הם: נענע, קמומיל, לבנדר, רוזמרין וטימין, נענע, לואיזה, מרווה, זוטא, ועוד. כל אחד מספק טעם וריח אחר. ניתן , כמובן, לערבב אותם ליצירת קוקטייל נהדר ורב טעם. מומלץ לרכוש אותם בחברה המתמחה בחליטת צמחים. ניתן לרכוש אותם באריזות שונות באתר החברה. ניתן למצוא תרכובות שונות המופיעות בתמונותיהן להתמצאות טובה. כל המוצרים הינם איכותיים וטריים.