רעל לכלבים – מה רעיל עבורם ולא ידעתם

כשזה מגיע לזיהוי רעל לכלבים, חשוב להיות מודעים לחפצי בית נפוצים, מזונות וצמחים שעלולים להיות רעילים עבורם. 

אם אתה חושד שהכלב שלך בלע משהו רעיל, חיוני לפנות לסיוע וטרינרי מיידי. פנה לוטרינר שלך או לקו החם לבקרת רעלים של חיות מחמד לקבלת הדרכה לגבי הצעדים הבאים. זכור להרחיק חומרים שעלולים להיות רעילים מהישג ידו של הכלב שלך כדי למנוע בליעה בשוגג ולהבטיח את שלומם.

מה יכול להיות מסוכן לכלבים ואיך מזהים את זה? 

להלן כמה חומרים רעילים לכלבים וייתכן שאינם ידועים באופן נרחב:

קסיליטול: נמצא במסטיקים ללא סוכר, בסוכריות, במוצרי מאפה ובמותגים מסוימים של משחות שיניים, קסיליטול עלול לגרום לשחרור מהיר של אינסולין אצל כלבים, מה שמוביל להיפוגליקמיה (סוכר נמוך בדם). זה יכול להיות מסוכן ביותר ואפילו קטלני.

ענבים וצימוקים: הפירות האלה לכאורה בלתי מזיקים עלולים לגרום לאי ספיקת כליות אצל כלבים. אפילו כמויות קטנות עלולות להיות רעילות, לכן עדיף להימנע לחלוטין מהאכלת הכלב שלך.

בצל ושום: מזונות אלו, בכל הצורות (נא, מבושל, אבקה), מכילים תרכובות שעלולות לפגוע בתאי הדם האדומים של הכלב, ולהוביל לאנמיה. צריכה קבועה עלולה להזיק, לכן חשוב להימנע מהאכלת הכלב שלכם בכוונה.

אגוזי מקדמיה: אגוזי מקדמיה יכולים לגרום לחולשה, רעד, הקאות ועלייה בטמפרטורת הגוף אצל כלבים. הרחיקו את האגוזים האלה כדי למנוע בליעה בשוגג.

צמחי בית מסוימים: כמה צמחי בית נפוצים עלולים להיות רעילים לכלבים אם הם נבלעים. דוגמאות כוללות חבצלות, צבעונים, אזליאות, נרקיסים ודקלי סאגו. חשוב לחקור את הצמחים בבית שלך ולהבטיח שהם בטוחים עבור הכלב שלך.

כדי לזהות רעל לכלבים, שימו לב לסימנים והתסמינים הבאים:

הֲקָאָה

שִׁלשׁוּל

ריר מוגזם או הקצף בפה

עייפות או חולשה

קשיי נשימה

התקפים

התנהגות חריגה או תוקפנות

אובדן תיאבון

דימום או חבורות בלתי מוסברות

צהבת (הצהבה של העיניים, החניכיים או העור)לפרטים: https://www.vethanasi.co.il/